anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
atarog
#12 Orędownik#

Zaraz - doniesienie do prokuratury z powodu wpisania na CL?
Serio sądzisz, że ktoś się nad tym pochyli?
Od razu napiszę coś - kiedyś, dawno temu, jak istniało dawne allegro i dawna społeczność, to ludzie szukający dziury w całym, ot - kupujący z ansami i roszczeniami zakładający taki post, jak ten - trafiali na Cl wszystkich czytających. Taki środek ostrożności. Bo nikt nie chce takiego kupującego. Autor posta sam napisał, że sprawa jest dawna. Konto podpadło. Nieważne, że sprzedający nie pamięta czym.

oznacz moderatorów
ebricks0
#8 Zapaleniec#

kurcze kiedyś to było fajnie, był feedback w dwie strony dzięki czemu kupujący nie srali łapkami w dół bo sie bali że sami dostaną, i inne rzeczy które są mniej ważne.

oznacz moderatorów
EUDEMON
#8 Zapaleniec#

Noooo...i nikt oprócz kupującego i sprzedającego nie czytał tych emocjonalnych wyrzutów obu stron. Pewnie dla tego allegro zlikwidowało tą opcję.

oznacz moderatorów
atarog
#12 Orędownik#

@EUDEMON czytali. Żale kupujących i sprzedających czytali wszyscy na Cafe Pomoc😉

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Caffe Pomoc zostało zlikwidowane z wiadomych powodów - oczywiście oficjalny powodem był totalny spadek zainteresowania tym forum, jednak "starzy wyjadacze" wiedzą o co chodziło. Najłatwiejszym rozwiązaniem problemu było zamknięcie tego forum.

Nawet nie czytam wszystkich postów - jest ich za dużo już. CL jest po prostu potrzebna, to jedyna ochrona sprzedających przed zakupowymi cwaniakami - januszami zakupów.

Przytoczę jedynie ostatni "HIT" u mnie.

- Zakup za ok. 50 zł, smart paczkomatem, sprzęgło do maszynki do mielenia Zelmer za 1,80 zł , komora szatkownicy kpl. + tarka do ziemniaków za 50 zł.

Zwrot - komora + tarka, kupujący zostawił sobie sprzęgło za 1,80 zł, co chwilę otrzymuję ponaglenia o zwrot, sterta paczek ze zwrotami leży obok biurka, w końcu już nie wytrzymuję i mu zwracam kasę. Na następny dzień sprawdzam ten jego zwrot - szatkownica i tarka były używane - nie wiem ile razy, nadają się jedynie do utylizacji, na tarce resztki ziemniaków (jeszcze muszę za to zapłacić, więc wszelkie wpisy typu "zwracany towar nie może mieć żadnej wartości" nie są prawdziwe). No.... oczywiście to jest moja wina, gdyż nie sprawdziłem sobie zwróconego towaru przed zwrotem gotówki.

Podsumowując:

- Klient otrzymał towar za 1,80 zł z darmowa wysyłką

- Ja jestem ponad 50 zł w "plecy"

Czekam jeszcze na komentarz, gdyż odpisałem mu, że postąpił nieuczciwie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
atarog
#12 Orędownik#

Tak. Właśnie tak @maxr01  I wiesz co? Wrzucisz go na CL a za rok przyjdzie tu z płaczek pytać, czemu u kogoś nie może kupić. Przecież kiedyś kupił, zapłacić, reklamował, bo to badziew był... a on tylko chciał sobie ziemniaczki przetrzeć... I czego my nie rozumiemy?:-)
Współczuję. Miłościwie nam Kupujący nic się w pewnym zakresie nie zmienili. Nadal bywają tacy sami, jak kiedyś.

oznacz moderatorów
bodykon
#8 Zapaleniec#

Wasze wypowiedzi są kpinami i bzdurami. Jak skończycie prawo, to możecie zacząć  dyskutować o przepisach prawnych. Któryś z Was przeczytał pseudoartykuł w necie jakiegoś cwaniaczka,  że art. 136 Kodeksu Wykroczeń jest rodem z PRL. W polskim prawie nie istnieją przepisy reliktowe, lecz są to przepisy w pełni mobilne. Jeśli na podstawie przedstawionych przepisów prawa można oceniać postępowanie obywateli, to są przepisy z mocy prawa jak najbardziej aktualne. wypowiedzi typu "jeśli  komuś ze śledczych nie będzie chciało się na tym pochylić" są nieadekwatne, bowiem zawiadomienie  w celu przeprowadzenie dochodzenia czy śledztwa musi zostać przyjęte przez odpowiednie organa. Po rozpatrzeniu dokumentacji i ewentualnym przesłuchaniu świadków śledczy rozważa, czy sprawę należy należy kontynuować z ewentualnym skierowaniem do sądu czy też odmawia wszczęcia dochodzenia lub śledztwa . Na każde postępowanie śledczego można złożyć zażalenie. Niestety jak to w życiu bywa, jednego osobnika wsadza się do więzienia za zjedzenie w sklepie cukierka, zaś innego np. napadającego w celu rabunkowym na staruszki zwalnia się z tytułu " znikomej szkodliwości społecznej czynu".  Co do meritum tej dyskusji niechaj któryś z Was wpisze kogoś bez żadnego powodu z mocy prawa na Czarną Listę  i w razie doniesienia do policji proszę się zmierzyć z tym oskarżeniem. Życzę powodzenia. W takim przypadku Kupujący wskaże tylko sam fakt istnienia jego osoby na Czarnej Liście  w związku z art. 136 Kodeksu Wykroczeń. I tutaj zaczną się wysokie schody dla sprzedawcy. Jak udowodni powód wpisania danej osoby. że jakaś osoba skrytykowała jego "EGO" sprzedawcy. Powód wpisania musi być ewidentny, np. nie płacenie kilka razy za zakupiony towar. Powodem wpisania nie jest Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Gdyby Kupujący dowiedział się o niemożliwości dokonania zakupu u danego Sprzedawcy tuż przed chęcią zakupu i musiałby kupić dany towar u innego sprzedawcy znacznie drożej, to może wystąpić do sądu z powództwem zrekompensowania jego strat finansowych. Oczywiście w przypadku bezzasadnego wpisania na czarną listę. To Sprzedawca musi być mobilny w stosunku do Kupującego i powinien przedstawić mu najlepsze warunki. Zasada rodem z PRL ' Kupuj i s...laj" nie ma racji bytu.  Najlepszą zasadą jest, aby Sprzedawca filmował wysłany i ewentualnie odebrany towar w obecności świadka, np. pracownika. Takie samo nagranie wideo winien robić Kupujący podczas otwierania paczki. Nie jest to męcząca czynność w dobie wszędzie montowanych kamer. A zasada jest prosta: kupujący płacą swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi a Sprzedawca pragnie te pieniądze uzyskać dla siebie. Kto powinien się bardziej postarać w celu zrealizowania danej transakcji ????

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@bodykon nie płacenie kilka razy za zakupiony towar po tym wpisie przestałem czytać... ( bo oczywiście wiesz że każde takie nie zapłacenie to dla Sprzedającego wymierne straty?)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

bodykon "Sprzedawca musi być mobilny"😂

Czy nie szkoda ci twojego czasu na wypisywanie tych bzdur? 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Najlepszą zasadą jest, aby Sprzedawca filmował wysłany i ewentualnie odebrany towar w obecności świadka, np. pracownika. Takie samo nagranie wideo winien robić Kupujący podczas otwierania paczki.

większych bzdur dawno nie czytałem - podaj przepisy na swoje twierdzenia

zapraszam do mnie do firmy @bodykon wykonasz za darmo wszystkie czynności

wymagane przez polskie przepisy związane ze zwrotem towaru bez podania powodu

i zrobisz to za darmo bo nie wezmę za to żadnych pieniędzy - nauczysz się czegoś za friko a ja zaoszczędzę sobie masę czasu

nie płacenie kilka razy za zakupiony towar - to w polskich przepisach działanie z premedytacją i oszustwo - zawieranie umów kupna z zamiarem ich niedotrzymania

nawet w ustawie konsumenckiej i kodeksie cywilnym konsument nie ma takich praw

 

 

 

oznacz moderatorów
EUDEMON
#8 Zapaleniec#

To ja byłem tym cwaniaczkiem, który pisał, że art. 135 k.w. (nie 136) jest reliktem PRL. Doprecyzuję, że skończyłem prawo. We wszystkim co piszesz masz rację jednak wystarczy, że w Sądzie zamiast argumentacji o PRL(dobrej na to forum) użyjesz języka prawniczego argumentując, że w trosce o najwyższą jakość obsługi klienta, działając w dobrej wierze skorzystałeś z narzędzia jakie daje allegro i umieściłeś na CL kupującego aby nie narazić go ponownie na kontakt z nieuczciwym sprzedawcą(w opinii kupującego z poprzednich negatywów ), zbyt niską jakość obsługi kupującego i zakupy produktów nie odpowiadających opisowi oferty.

Jeśli przedsiębiorca prowadzi zorganizowaną sprzedaż tylko na allegro to zakończenie dyskusji jako nierozwiązanej stanowi istotne zagrożenie nawet dla istnienia firmy zatem to również może być powód aby eliminować takiego kupującego z grona przyszłych klientów.

Jako osoba z wykształceniem prawniczym z pewnością wiesz, że wszystko zależy od argumentacji stron i oceny Sądu w indywidualnym przypadku. Nie przypadkiem ustawa zawiera określenie "bez uzasadnionej przyczyny" . Zatem generalizowanie na forum, że dodawanie kupujących na CL jest niezgodne z prawem jest bez sensu bo przepis jest uznaniowy.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@bodykon "Najlepszą zasadą jest, aby Sprzedawca filmował wysłany i ewentualnie odebrany towar w obecności świadka, np. pracownika." - po co świadek, skoro i tak jest nagrywane?

"A zasada jest prosta: kupujący płacą swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi a Sprzedawca pragnie te pieniądze uzyskać dla siebie." - no tak, bo sprzedawcom pieniądze spadają z nieba, jak kiedyś manna w pewnej opowieści.
Zdajesz sobie sprawę, że allegro zarabia na sprzedawcach więcej, niż sprzedawcy na kupujących?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
BGoral13
#7 Wielbiciel#

A ja po pytaniu po paru pytaniach o komputer gdy jego cena w licytacji zaczęła rosnąć, licytuję mimo braku odpowiedzi bo aukcja zmierza ku końcowi. I się nie da. Bo też już jestem jak się okazuje na czarnej liście. Pytam czemu trafiam na czarną listę? Bo on już miał jakichś klientów co pytają a później są z nimi kłopoty. Czyli trochę niedomówień w opisie i sugestii, że jest inaczej, a jak ktoś zapyta o konkrety to znaczy, że wie co kupuje i lepiej niech nie kupuje. On woli mieć nieświadomych klientów. Wepchnie barachło i kasa idzie. Tak, że różnie ta lista jest stosowana.
Swoją drogą jakiś niefart, bo kupuję gdzie indziej już kup teraz i kontakt super póki nie otworzę paczki i się okaże, że zamiast dysku ssd jest hdd, ale to i tak mało ważne, bo komputer albo nie uruchamia się wcale albo tylko ekran strotuwy widzę nim się wyłączy. I bezczelnie od sprzedawcy, to jak sobie wymienię hdd na sdd to będzie śmigał i kontakt się urwał. Do trzech razy sztuka. Za pierwszym przynajmniej kasa nie poszła bo niekupiony. Pewnie ktoś inny się naciął.

oznacz moderatorów
super_box
#7 Wielbiciel#

Wkleję może wycinek z Regulaminu bo widzę, że sporo tu januszy biznesu którzy chcą aby kupić i spierxxx. Ale to tak nie działa, Konsument ma prawo do reklamacji i korzystania ze swoich praw. 

Jeżeli masz uzasadnioną przyczynę, możesz wpisać kupującego na czarną listę. Jest to spis klientów, którzy nie mogą kupować wystawionych przez Ciebie przedmiotów. Możesz na niej umieścić osoby, z którymi miałeś nieprzyjemne doświadczenia jako sprzedający i spodziewasz się, że mogą się one powtórzyć.

Art. 135 jest bardzo skuteczny wobec takich mistrzów marketingu i zachęcam do codziennego składania doniesienia. Za blokowanie możliwości zakupu będzie taki delikwent dostawał codziennie do 500zł mandatu a to go nauczy przestrzegania prawa. Można też zgłosić do UOKiK.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@super_box  "sporo tu januszy biznesu".

Nie więcej niż januszy wyłudzeń 😎,rozumiem ze taki Janusz  chce cały czas bezkarnie  mieć możliwość wyłudzać towar, monety allegro ,raty allegro, darmowa wysyłka Smart a sprzedawca jest dla was tylko darmowym pakowaczem i sponsorem.

 Zazwyczaj najbardziej krzykliwe janusze wyłudzeń  są największymi krętaczami😊,z własnego doświadczenia.😄

oznacz moderatorów
super_box
#7 Wielbiciel#

Czy korzystanie z przepisów prawa nazywasz wyłudzeniem? Wiesz w ogóle co to? Jeżeli nie chcesz przestrzegać prawa to nikt nie zmusza Cię do prowadzenia działalności prawda? A pakowanie i wysyłki SMART to akurat najłatwiejszy pieniądz dla firmy.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Pakowanie , rozpakowywanie, robienie wysyłek i przyjmowanie zwrotów to akurat najbardziej upierdliwa część działalności. Nie dość że w/g polityki Allegro ma być darmowa to jeszcze do niej dopłacamy w SMARCIE. A ktoś to musi zrobić, bynajmniej nie za darmo.

oznacz moderatorów
super_box
#7 Wielbiciel#

Widać nie masz o tym bladego pojęcia, jeśli piszesz takie rzeczy to radzę pójść na etat.

oznacz moderatorów
ebricks0
#8 Zapaleniec#

#1 czyli jakiś podsłuch z allegro, nie zdradzaj mu nic, nikt nie jest tak głupi 

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Bez urazy a kim ty człowieku  jesteś żeby mi cokolwiek radzić ? LOL

oznacz moderatorów