anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
dominikajanczak
#7 Wielbiciel#

Ja też zostałam dodana do czarnej listy. I powiem Ci tak, na allegro jest tak bogaty wybór produktów że na pewno znajdziesz go na innej aukcji. Nie ma co się prosić to sprzedający więcej traci 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@dominikajanczak  dokładnie tak

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

to proste - jak klient upierdliwy to go sio na czarna i tyle w temacie

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

a tak  na marginesie - gdzież są obrońcy poprawności politycznej?

czarna CZARNA!!! lista? a dlaczegósz to czarna? czy to nie rasizm aby?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@katarzynab1712 Ty tak na serio pytasz, czy to tylko taki wysublimowany sarkazm, którego nie ogarnąłem?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

czarny humor  ... hahahahaha

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, koleżanka jest w czarnej żopie 😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Pisała ksyz że koty zrezygnowały z życia z nią. Ma psy ale pewnie jeszcze za krótko żeby dostatecznie się na niej poznały.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@monte1133  Ty masz prawo do oceny a on cię dodał i nie chce tobie już sprzedawać(zapewne ty także nie chcesz już od niego kupować). Czarna lista dla ciebie w zasadzie nic nie znaczy (krąży gdzieś na portalach). W sklepie sprzedawca także może nie chcieć ci sprzedać towaru.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 

Odmowa sprzedaży towaru to wykroczenie art. 135 k.w.  niemniej jednak istnieją sposoby na u....... ch klientów .W sklepie stacjonarnym od dawien dawna stosuję zasadę ukrycia towaru . Sklepik tradycyjny zza lady o małej powierzchni ,ciężko dojrzeć poszukiwany produkt i klienci z racji tego przyzwyczaili się do pytania .Sklepik osiedlowy, zna się wszystkich klientów i ich potrzeby .Toksycznego klienta spławia się odpiwiedzą ,, nie ma ,,nie mam wydać ,, terminal akurat nawaił  ,, w końcu przestaje przychodzić i truć d......

 

oznacz moderatorów
LINCHESTER
#8 Zapaleniec#

też bym tak zrobił

oznacz moderatorów
tom_andrz
#8 Zapaleniec#

Czarna lista jest ostatnim narzędziem sprzedawców na naginanie faktów przez kupujących taki negatyw nikt nie weryfikuje nie sprawdza kupujący często straszą negatywem lub bez żadnego uzasadnienia lub powiadomienia sprzedającego o zamiarze takiej opinii wystawić

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@tom_andrz O negatywach słyszałeś. Wiem.  A o interpunkcji?

Ula

Ula
oznacz moderatorów
tom_andrz
#8 Zapaleniec#

I czego się czepiasz ??

oznacz moderatorów
ebricks0
#8 Zapaleniec#

dlatego daje tam kazdego kupującego

oznacz moderatorów
bodykon
#8 Zapaleniec#

Jeśli sprzedawca wpisał kupującego na czarną listę bez uzasadnienia, to w Kodeksie Wykroczeń jest na to Art 136 KW. Jak sprzedawca dostanie po kieszeni, to może zacznie inteligentniej myśleć. Jedna grzywna nie zwiększy jego ilorazu inteligencji, to będzie następna , i następna , itd.  Z kolei jeśli Policjanci złośliwie będą oddalać doniesienie, to na policjanta który złożył podpis, należy złożyć doniesienie do Prokuratury z tytułu kumoterstwa lub zaniedbania swoim obowiązkom. Proszę pamiętać, że wszelkim funkcjonariuszom w takich przypadkach jest zakładana teczka z aktami sprawy na stałe. Co do meritum sprawy, to bardzo często sprzedawcy wpisują na czarną listę kupujących za to, że śmieli dokonać zwrotu towaru w ramach odstąpienia od umowy zawartej na odległość. A jak jeszcze kupujący , w ramach dyskusji w serwisie Allegro, upomni się o zwrot pieniędzy, to czarna lista murowana. Dlatego należy znać przepisy, bowiem " nieznajomość prawa szkodzi".

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

heh.... bzdury bajki itp.

Sprzedawca wpisał pseudo-kupującego na CL? - widocznie miał powód.

I założę się, że będzie mógł się z tego wybronić. To nie jest tak, że byle gó_no kupujący trafia na CL.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
EUDEMON
#8 Zapaleniec#

Artykuł na który się powołujesz to relikt PRL. Sprawdź orzecznictwo kiedy ostatni raz skazano kogoś z tego artykułu.

oznacz moderatorów
Jacotm10
#8 Zapaleniec#

Artykuł 136 KW akurat w żaden sposób nie dotyczy sprawy 😉  Chodziło raczej o "osławiony" (w ostatnich czasach) art 135 KW "kto... ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,podlega karze grzywny. "
Za pierwsza część czyli "ukrywanie" ganiała kiedyś Inspekcja Robotniczo-Chlopska a wiele lat później personel Allegro, kiedy ktoś np. wpisał sobie zastrzeżenie, że będzie usuwał osoby z niezweryfikowanym kontem z aukcji. Poniekąd słusznie ale jeśli dotyczyło to "wykluczenia" nieokreślonej grupy osób.
Kiedy odmowa dotyczy konkretnej osoby, z konkretnego powodu, może mieć miejsce także w sprzedaży konsumenckiej, chyba że narusza inne przepisy, np. "antydyskryminacyjne"...

oznacz moderatorów