anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
92 ODPOWIEDZI 92

ZibiK30
#18 Luminarz#

@br.Wierzę w siłę argumentów i pomysł jaki podrzuciłem z ewentualnymi modyfikacjami stricte sprzedawców, bo sami wiecie jak najlepiej mogłoby to działać.

Wrzuć temat do właściwego działu https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/idb-p/zglos-pomysl z tą propozycją i wierzę że coś możecie w tym temacie wskórać gdyż każdy może być z tego zadowolony, nawet Allegro i klienci.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca

Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

br.
#16 Inspirator#

@ZibiK30   Dzięki za propozycję, ale  ja nie  zgłoszę.

Nie zgłoszę  bo wiem że  admini czytają  to co piszemy  i jeśli będzie  możliwe to sami wykorzystają  wnioski z dyskusji.  A również  dlatego że  nie  jestem szczególnie zainteresowany żeby  ułatwiać  sprzedającym życie, chociaż  sam czasem też  coś sprzedaję.  A  w końcu, co byś nie zrobił to i tak zawsze będzie wina kupującego. Nawet jeśli nie kupi:  po prostu dlatego że nie kupił. 😂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@br.Ty jako sprzedawca i dotknięty problem, to samo zgłoszenie nie będzie Cię nic kosztowało a może pomożesz również innym i inni się mogą przyłączyć do pomysłu.

Znam obie strony jako sprzedawcy i kupującego. Nie ma spraw i rzeczy niemożliwych, są tylko ludzie którzy nie zawsze potrafią znaleźć rozwiązanie. Sama chęć rozwiązania problemu to już spory wkład aby rozwiązać problem 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca

Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#12 Orędownik#

br.  Piszesz:

"powinien być przynajmniej obowiązek pisemnego wyjaśnienia kupującemu dlaczego nie ma prawa kupić"

A kupujący w ocenie nie musi niczego dowodzić, popierać jakimikolwiek argumentami, a nawet może nakłamać, aby nie było słów obraźliwych,

Czu to dobry kierunek?

System ocen jest skopany na każdym kroku.

Nie pomaga ani sprzedawcom, ani kupującym.

Wygrywa Allegro,

oznacz moderatorów

Client:97320082
#14 Krzewiciel#

Fajnie jest siedzieć, oglądać aukcje, kupić albo nie, jeszcze lepiej kupić i zwrócić i wystawić komentarz"odpowiedni". Szkoda tylko że za to trzeba zapłacić"niestety".😁

oznacz moderatorów

bike-R-
#8 Zapaleniec#

Popracuj trochę z kupującymi jako sprzedawca, zobaczymy jak szybko zmienisz zdanie. Obstawiam, że bardzo szybko.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@exoryna  to nie jest przypadkiem tak- System daje pozwolenie, ale ty z tego korzystasz lub nie. Sam system bez twojej zgody, nic nie zrobi z tym tematem.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@domarski_mAdmin już Ci odpisał że bez powodu nie moze odmówić. Nie wiemy jaka była wysyłka tej tasmy ( kurier?) ale to i tak dosyć drogo...Tu masz rację. Z tym że kupując na jego aukcji widziałeś cenę zakupu i transportu i zaakceptowałeś ją klikając kup. Dlaczego więc oceniasz na jedną gwiazdkę coś na co się zgodziłeś? No i jeżeli ktoś dodał Cię do czarnej listy - jest sens kupować u niego jeszcze raz?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplashBo coś na co się godzimy podlega ocenie. Wszystko można oceniać.

oznacz moderatorów

koltat
#10 Popularyzator#

No i zostało ocenione, po za tym klient nadal może dokonać zakupu, jako osoba niezarejestrowana więc nie można powiedzieć że sprzedawca klientowi coś uniemożliwia. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96tak wiem i krzyczeć na kasjerkę przy kasie po zakupie że masło drogie...no można..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplashZaakceptowany koszt masła można ocenić. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96Mam wrażenie że Ciebie ciagle ktoś do czegoś zmusza. Tutaj chyba powinien wkroczyć prokurator. Jeżeli Ci się nie podoba = nie kupujesz. A Ty twierdzisz : nie podoba mi się ale kupuję...chyba czegoś nie rozumiem

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplashTak, chyba czegoś nie rozumiesz.

oznacz moderatorów

monia_olunia
#7 Wielbiciel#

Ja tez czegoś nie rozumiem.

Kolega chce kupić taśmę i być może to jedyna oferta. Nie podoba mu się koszt wysyłki, ale nie ma wyjścia. Później Allegro pyta go jak ocenia koszt wysyłki, to co ma napisać: **piiip**iscie? 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@monia_olunia  dlaczego nie ma wyjścia? Ma : nie kupować. Kalkulacja obejmuje koszt całkowity, czyli produkt + wysyłka. Jak kupuje to znaczy że koszt całkowity jest do zaakceptowania. Jak nie ma budżetu - to nie kupuje. W autobusach też krzyczysz na kierowcę, ze bilety drogie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

monia_olunia
#7 Wielbiciel#

Nie ma wyjścia bo potrzebuje tej taśmy, a nikt inny jej nie ma.

wystawienie złej opinii nt kosztu przesyłki nie jest porównywalne do krzyczenia na kierowcę. 
Jeśli bilet na dwa przystanki kosztowałby 25 zł to jak najbardziej mam prawo to ocenić i powiedzieć ze MPK zdziera z pasażerów, którzy nie maja alternatywy.

wytlumacz mi zatem po co Allegro pyta o ocenę kosztów przesyłki, przecież idąc za twoim rozumowaniem klient zawsze jest z kosztów wysyłki zadowolony, bo sam je zaakceptował...

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Dwa przystanki to można z buta przejść raczej.... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@monia_olunia Dlatego że sprzedający ma odmienne zdanie, a nie znamy jego wypowiedzi.

x.y.z "ja się nie mylę nigdy, zapamiętaj " 😄 i to nie jest prawda
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@monia_olunia  I właśnie tego nikt nie wie dlaczego Allegro pyta o ocenę kosztów wysyłki...

ps. Zdarzało się że kupujacy oceniał na 1 gwiazdkę .....DARMOWĄ wysyłkę

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów