anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96Mam wrażenie że Ciebie ciagle ktoś do czegoś zmusza. Tutaj chyba powinien wkroczyć prokurator. Jeżeli Ci się nie podoba = nie kupujesz. A Ty twierdzisz : nie podoba mi się ale kupuję...chyba czegoś nie rozumiem

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplashTak, chyba czegoś nie rozumiesz.

oznacz moderatorów
monia_olunia
#8 Zapaleniec#

Ja tez czegoś nie rozumiem.

Kolega chce kupić taśmę i być może to jedyna oferta. Nie podoba mu się koszt wysyłki, ale nie ma wyjścia. Później Allegro pyta go jak ocenia koszt wysyłki, to co ma napisać: **piiip**iscie? 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@monia_olunia  dlaczego nie ma wyjścia? Ma : nie kupować. Kalkulacja obejmuje koszt całkowity, czyli produkt + wysyłka. Jak kupuje to znaczy że koszt całkowity jest do zaakceptowania. Jak nie ma budżetu - to nie kupuje. W autobusach też krzyczysz na kierowcę, ze bilety drogie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
monia_olunia
#8 Zapaleniec#

Nie ma wyjścia bo potrzebuje tej taśmy, a nikt inny jej nie ma.

wystawienie złej opinii nt kosztu przesyłki nie jest porównywalne do krzyczenia na kierowcę. 
Jeśli bilet na dwa przystanki kosztowałby 25 zł to jak najbardziej mam prawo to ocenić i powiedzieć ze MPK zdziera z pasażerów, którzy nie maja alternatywy.

wytlumacz mi zatem po co Allegro pyta o ocenę kosztów przesyłki, przecież idąc za twoim rozumowaniem klient zawsze jest z kosztów wysyłki zadowolony, bo sam je zaakceptował...

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Dwa przystanki to można z buta przejść raczej.... 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@monia_olunia Dlatego że sprzedający ma odmienne zdanie, a nie znamy jego wypowiedzi.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@monia_olunia  I właśnie tego nikt nie wie dlaczego Allegro pyta o ocenę kosztów wysyłki...

ps. Zdarzało się że kupujacy oceniał na 1 gwiazdkę .....DARMOWĄ wysyłkę

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

Podejrzewam że były inne formy dostawy typu paczkomat, ale komu by się chciało płacić mniej ale iść gdzieś po coś ^^

Kto wie czy to nie była delikatna taśma, która wymaga dobrego zabezpieczenia stąd koszt 25 zł, dużo gdybania, jednakże flustracja sprzedawcy jako tako jest zrozumiała, po co użerać się z klientem który widząc co kupuje, zaniża mu statystyki, jeśli jest to sprzedawca który posiada mało ocen, to może wpłynąć mu to na sprzedaż więc..

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Adekpol *frustracja😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@pinsplash Zaakceptowany koszt masła można ocenić. 🤔

Z pewnością- można się pożalić kierowcy autobusu🤣

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Kierowca może także kupić masło.😀

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433  Jak kupi masło?- kiedy się dowie że takie drogie-😂 no chyba że roślinne i będzie promocja w LiLu. Do każdego masła..... wino gratis🤣

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 No wino z zielonych jabłek.Taki "kruszon".🤣

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Powinienem ocenić koszty przesyłki?🤣

oznacz moderatorów
swawekz
#9 Pomysłodawca#

Ciebie pewnie ktoś zmusił do sprzedaży na Allegro. Dlatego popierasz łamanie regulaminu, który wyklucza zarabianie na przesyłkach.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@swawekz  Czyli teraz kiedy allegro pobiera prowizje od kosztów wysyłki i de facto zarabia na przesyłkach lamie regulamin allegro?😎

oznacz moderatorów
swawekz
#9 Pomysłodawca#

Prawie w punkt. Prawdopodobnie dlatego ten punkt regulaminu został usunięty (szukam ... szukam ... i nie mogę go znaleźć, a był na 100%). 

oznacz moderatorów
BEElash
#8 Zapaleniec#

A sprzedawca może dodać cię na czarną liste. bang

oznacz moderatorów
swawekz
#9 Pomysłodawca#

Proszę bardzo. Sam od 2010 roku wielokrotnie pisałem do Allegro prośbę o utworzenie czarnej listy sprzedawców na karcie kupującego. Kupujący mogliby się wymieniać takimi listami i eliminować ze tanich cwaniaków, próbujących zarabiać na kosztach wysyłki.

oznacz moderatorów