anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot środków od sprzedającego

oofelia
#2 Obserwator#

Nie wiem czy mam powody do niepokoju, ale zastanawiam się jak działają zwroty środków- jak długo to trwa. Allegro poinformowało mnie wczoraj o 10:20, że "wwkrótce" otrzymam zwrot środków- wiadomość wysłana w imieniu PayYou. Nie mogę się doprosić sprzedającego o potwierdzenie wykonania przelewu. Ciężko się z nim dogadać jako że ten tłumaczy moje wiadomości na translatorze... Czy taka wiadomość od Allegro o zwrocie oznacza, że sprzedający musiał gdzieś wykazać, że faktycznie wykonał przelew zwrotny?

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

xyz96
#21 Demiurg#

@oofelia Jeśli był mail od Allegro, pieniądze wrócą. Trwa to około 3 dni robocze.

oznacz moderatorów

oofelia
#2 Obserwator#

Ok, czyli na razie nie muszę się martwić... Dzięki 🙂

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Jeśli był mail od Allegro, pieniądze wrócą. Trwa to około 3 dni robocze. - **piiip**O PRAWDA

TRWA DO DOPÓKI NA KONCIE SPRZEDAJĄCEGO NIE BĘDZIE ŚRODKÓW DO ZROBIENIA ZWROTU

oznacz moderatorów

oofelia
#2 Obserwator#

@konselo , co masz na myśli?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie słuchaj, to są jakieś brednie.

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

BREDNIE ???

TO MOŻE CHCESZ SPRÓBOWAĆ - PODEŚLĘ CI LINKA DO ZAKUPU , WYPŁACĘ CAŁA KASĘ Z ALLEGRO I ZROBIĘ ZWROT- DOSTANIESZ MAILA HAHAHA - JAK BĘDĘ CHCIAŁ TO MOŻE ZA ROK GO ZOBACZYSZ

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@oofelia jak był mail to znaczy że sprzedawca zlecił i kasa do 3 dni roboczych będzie u Ciebie w zależności jak płaciłaś 

Kupujący otrzyma zwrot środków:

  • na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił
  • na rachunek limitu odnawialnego Allegro - jeżeli płacił z wykorzystaniem rat
  • na Allegro Finanse - jeśli płacił opcją Płacę przelewem tradycyjnym.

Sprzedawca nie podeśle Ci żadnego potwierdzenia bo nie ma takiego robiąc zwrot kasy przez allegro finanse 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

oofelia
#2 Obserwator#

Dzięki! 

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

TO SPRUBÓJ ZROBIĆ ZWROT NIE MAJĄC ŚRODKÓW NA KONCIE -DOINFORMUJ SIĘ A PÓŹNIEJ BĘDZIESZ PISAŁ BREDNIE

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

MOŻESZ ZLECIĆ ZWROT NIE MAJĄC NA KONCIE KASY - DO WERYFIKACJI ALLEGRO ALLEGRO PRZESYŁA MAILA I CZEKA NA KASE -  A PO 3 DNIACH + JAK DALEJ NIE MASZ KASY MUSISZ PONOWNIE ZLECIĆ ZWROT (+ NIE JEST PRZEZ POMYŁKĘ)

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

WIĘC NIE DENERWUJ SIĘ NA SPRZEDAJĄCEGO ŻE NIE ODDAŁ KASY - NA PEWNO ODDA ZA 3 DNI ZA TYDZIEŃ, MIESIĄC - JAK SZYBKO ZALEŻY JAKĄ MA SPRZEDAŻ I CZY MA NA TO ŚRODKI

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Co? Za jaki miesiąc? Zgodnie z przepisami ma oddać niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni.

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#
 

Jeśli po 24 godzinach w Allegro Finanse nadal nie będzie wystarczających środków do wykonania zwrotu, zostanie on anulowany. Aby ponownie wykonać zwrot wpłaty, postępuj zgodnie z powyższą instrukcją. Zwrot wpłaty możesz wykonać przez rok, licząc od daty otrzymania płatności od kupującego na Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

Czytaj niżej użytkownika kostas11 który MI zarzuca brak wiedzy o terminie zwrotu

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konselo Allegro wysyła maila do kupującego w momencie, kiedy pobiera środki z konta sprzedającego. Jeżeli sprzedający zleca zwrot, a konto ma puste, żadnego powiadomienia kupujący nie dostanie.

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

PRZERABIAŁEM Z DWÓCH STRON - JAKO SPRZEDAJĄCY I JAKO KUPUJĄCY GDZIE PÓL ROKU CZEKAŁEM NA ZWROTKĘ WIĘC NIE PIEJDOL

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konselo jak jesteś [edycja], to czekałeś pół roku 😁 Jak twój klient będzie musiał czekać dłużej niż 14 dni, to Allegro szybko zakończy twoją sprzedaż na portalu 😁 

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

To może ty [edycja] zakupisz coś ode mnie bo Twoja wypowiedź świadczy o tobie

Z reg.

Zwrot możesz zgłosić także przez formularz zwrotu w Allegro - dowiedz się, jak to zrobić. Sprzedający powinien zwrócić Ci środki w ciągu 14 dni od Twojego oświadczenia, jednak może się wstrzymać do czasu, aż otrzyma zwracany przedmiot.

I ja się będę Wstrzymywał ile będę chciał

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

tzn do 1 roku

oznacz moderatorów