anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot - 7 dni

MAMY ROZWIĄZANIE!
sanflo
#7 Wielbiciel#

Witam,

Przed Świętami (17 grudnia kupione, 18 grudnia odebrane) kupiłam dwa artykuły, z czego jeden chcę zwrócić. Zawsze kojarzyłam możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Tutaj było 7 dni na zwrot, nie zauważyłam tego przez zakupem, a termin ten niestety już minął. Po napisaniu do sprzedającego otrzymałam odpowiedź, że z powodu końca roku nie przyjmują zwrotów. Czy to jest zgodne z prawem? Posiadam usługę allegro Smart.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
xyz96
#21 Demiurg#

@sanflo To był zakup od firmy-sklepu, czy od osoby prywatnej?

Jeśli to firma, zapis o 7 dniach jest niezgodny z prawem. Masz prawo zgłosić zwrot zwykłym mailem, jeśli formularz zwrotu jest już niedostępny, w czasie 14 dni od odebrania paczki i odesłać towar. Tak samo informacja o nieprzyjmowaniu zwrotów z powodu końca roku jest niezgodna z prawem. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i poproś tam o pomoc Allegro, wtedy sprzedawca zwrot przyjmie. 

oznacz moderatorów
sanflo
#7 Wielbiciel#

Wchodząc w informacje "o sprzedającym" jest napisane "dane firmy", jest nazwa, REGON i numer NIP, więc obstawiam, że to nie jest osoba prywatna. Chciałam uniknąć otwierania sporu, ale widzę, że bez tego się nie obejdzie. Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@sanflo Tak, jeśli to firma, wszystko o czym Cię informuje jest niezgodne z prawem. Otwórz spór. 

oznacz moderatorów