anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot bielizny

Calico_1
#7 Wielbiciel#

Witam, proszę o informację czy sprzedający może odmówić zwrócenia pieniędzy za komplet (top i dół) opisany jako bielizna. A bardziej w rzeczywistości to piżama. Zestaw przyszedł w pudełku które nie było zaplombowane, ani zabezpieczone folią. Komplet wysłałam jako zwrot, ale odmówiono mi zwrotu pieniędzy, ale jaką ja mam pewność że nikt wcześniej tego nie przymierzał skoro dostałam to bez zabezpieczenia? Czy jestem na przegranej pozycji i będę musiała zapłacić za przesyłkę aby odesłano mi komplet?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Client:96810784
#13 Ambasador#

Skoro sprzedający nie pozwala na takie przymiarki to chyba właśnie po to, żeby kupujący nie dostawał używanych majtek.

Bielizna nie musi być specjalnie zaplombowana, z samego faktu może nie podlegać zwrotom.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ze zwrotem może, nie musi być problem ale skoro dostałaś niezapakowaną odpowiednio to ja otworzyłbym dyskusję i tam opisz problem:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa , czy taka wzmianka była w opisie oferty?

oznacz moderatorów

Calico_1
#7 Wielbiciel#

Ograniczenie prawa do odstąpienia

Rzecz, która dostarczona jest w zapieczętowanym opakowaniu, a której po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę. Np.: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki.

Taka była u niego informacja. Dyskusja na allegro już jest otwarta. Niestety sprzedający stwierdził że temat jest zakończony i tyle. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Była i ...sprzedajacy stwierdził ale ...została zakończona/ jak?

oznacz moderatorów

Calico_1
#7 Wielbiciel#

Jego odpowiedź: Dzień dobry. Na wszystkich naszych aukcjach z asortymentem ,, intymnego użytkowania'' znajduje się ograniczenie do prawa zwrotu. Jeżeli kupujący pominął ten fakt i nie widzi problemu w tym by tak intymne rzeczy próbować zwracać, jest nam bardzo przykro. Mamy ,,PRAWNE PRAWO'' do odmowy przyjęcia takich zwrotów i z tego korzystamy. Temat jest dla nas bezdyskusyjnie zakończony a dalsza rozmowa bezproduktywna. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak odpowiedział, to cała dyskusją przez 14dni?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Calico_1 No dobra ale czy chciałabyś kupić gacie które ktoś wcześniej nosił sobie np 3 dni i postanowił odesłać? 

jaką ja mam pewność że nikt wcześniej tego nie przymierzał skoro dostałam to bez zabezpieczenia?”

Odpowiedź sprzedającego na Twój zwrot powinna być wystarczającym dowodem na to, że nikt tego wcześniej nie nosił. 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@komis-bell problem na tym forum jest następujący:

jeśli kupują to chcą dostać nowe, zaplombowane, w oryginalnym opakowaniu, bez śladów używania, jeszcze noszące na sobie zapach chińskiej fabryki

ale zwroty to najlepiej jakby sprzedawca przyjmował nawet ze śladami biologicznymi z całego tygodnia

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@starling_shop No tak by było najlepiej. Co kogo obchodzi co sprzedający zrobi z takimi gaciami - jak nie chce sprzedawać ich dalej to niech sobie je sam nosi 🙈

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Jeśli ktoś robi takie zwroty to portal z automatu powinien go przydzielać do grupy użytkowników, którzy mogą dostać towar po podobnym zwrocie kiedy zakupią pełnowartościowy. 😏

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie do wygrania chyba że zrobione było zdjęcie paczki jak gacie wyłażą z pudełka zaraz po rozpakowaniu wtedy jedyne co to reklamacja do rozpatrzenia

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Możesz wystawić i sprzedać w dziale dla dorosłych, noszona bielizna ma tam spore wzięcie.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Witaj, @Calico_1.

Z Twojego opisu wynika, że nie kupiłaś bielizny tylko zwykłą odzież. Produkt higieniczny jest dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, u Ciebie to było zwykłe pudełko. Wobec tego przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu Twoich pieniędzy. Zakomunikuj to jasno sprzedawcy w toku dyskusji i żądaj zwrotu swoich pieniędzy.  Jeśli sprzedawca będzie się upierać i nie zechce zwrócić Twoich pieniędzy skorzystaj z ochrony, jaką daje Ci Allegro Protect. Tutaj znajdziesz instrukcje: https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect Nie zamykaj dyskusji, dopóki sprzedawca nie wypełni wszystkich swoich obowiązków. Nie zapomnij wystawić komentarza, który ostrzeże innych kupujących przed kłopotami, które Cię spotkały.

PS: To forum nazywa się "Dyskusje kupujących", ale odpowiadają Ci prawie wyłącznie sprzedawcy. I to raczej nie tacy, z którymi chciałabyś mieć do czynienia. Pamiętaj o tym czytając ich odpowiedzi.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ciekawe czy ma na to jakiś dowód np zdjęcie bo teraz nie ma nawet tej piżamy baju baju 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Jeśli ktoś sprzedaje to automatycznie ma zakaz kupowania? Na jakiej podstawie rozdzielasz kto jest sprzedawcą a kto kupującym, skoro nie mozna być tym i tym?

 

P.S. Strata takiego potencjalnego klienta to dla większości sprzedawców mega profit.

oznacz moderatorów

arkadius69
#11 Animator#

90%  bokserek jest zapakowane w zwykłe pudełko i czy to są bokserki Nike czy Polo Ralph to nie są fabrycznie plombowane pudełka, a mimo to jest to produkt higieniczny.

Sprzedawcy też kupują na allegro i to nie rzeczy za 40 zł tylko za kilka tysięcy miesięcznie 🙂

oznacz moderatorów

Calico_1
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo. Traciłam już wiarę, że uzyskam normalną odpowiedź. Zrobię tak jak napisałeś, i zobaczę co będzie dalej. Pozdrawiam. 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający powinien taką informację umieścić w ofercie, była?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

1 może odmówić i odmówi jak było w zakładce zwroty że wyrobów higienicznych nie przyjmuje

2 odmówi w dyskusji allegro sprawdzi zakładkę zwrot u sprzedawcy i odpowie cyt nie możemy ingerować proszę się dogadać między sobą

3 dyskusja po miesiącu sama się zamknie albo sprzedawca poprosi o zamknięcie i allegro zamknie

4 nie radzę wystawiać kłamliwych komentarzy bo wszystko bylo jasno napisane w aukcji, sprzedawcy poleci sprzedaż to może przysłać przedsądowe wezwanie do usunięcia komentarza pod rygorem złożenia sprawy do sądu i odszkodowania

5 są wyroki za takie komentarze można sobie wygooglać np z maja 2022 gdzie kupujący -a zabóliła prawie 2tys pln za komentarz niezgodny z prawdą i sąd nakaz usunięcie komentarza a to bez odszkodowania był wyrok więc nie wiem czy ci się opłaca za kilkadziesiąt zł robić sobie potencjalnie duży problem

6 zdjęcia pewnie brak z odpakowania więc w dyskusji nawet nie masz dowodu że opakowanie było uszkodzone / otwarte za to sprzedawca wyśle zdjęcie nówki z magazynu, plus udokumentuje historię zwrotów tego produktu równą lub bliską zeru bo mógł wymieniać produkt w ramach reklamacji 

oznacz moderatorów