anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot cześci towaru zakupionego na raty.

jacoj78
#7 Wielbiciel#

Witam. Zakupiłem trzy przedmioty od trzech sprzedających na raty finansowane przez AliorBank. Jeden z przedmiotów zwróciłem sprzedawcy. Co powinienem zrobić aby odzyskać pieniądze, czy też pieniądze wrócą z utomatu do banku a bank obniży wysokość raty ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedawca zwróci wpłatę przez Allegro Finanse, pieniądze trafią do banku. Otrzymasz powiadomienie e-mail od Allegro o zwrocie wpłaty. Wtedy kontaktujesz się z bankiem i zmieniasz umowę kredytową oraz wysokość rat. 

Jeśli umówisz się ze sprzedawcą, aby oddał pieniądze Tobie, wtedy wpłacasz je do banku i także korygujesz umowę i wysokość rat. Możesz też po otrzymaniu pieniędzy od sprzedającego nadal spłacać raty bez zmiany dokumentów. 

oznacz moderatorów

jacoj78
#7 Wielbiciel#

Sprzedawcę poinformowałem o zwrocie 12.09.2020 r. towar wysłałem 15.09. 2020 r. a sprzedawca otrzymał i odebrał towar po 2 dniach. Jeżeli do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej informacji odnośnie zwrotu pieniędzy to prawdopodobnie pieniądze nie zostały jeszcze zwrócone przez sprzedającego. W związku z powyższym muszę ponaglić sprzedawcę aby zwrócił pieniądze. Pozdrawiam

oznacz moderatorów