anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów - blik - powiadomienie

Kamillo1985
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Sprzedajacy twierdzi, że zlecił zwrot środków przez allegro za zakup.

Placilem blikiem. Czy powinienem otrzymać jakieś powaidomienie, że zlecono zwrot środków?

Ile czasu trwa zwrot?

Środki wrócą na moje konto allegro? 

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Kamillo1985   może się zdarzyć, że w danej chwili sprzedający nie ma na koncie środków i nawet jak zlecił wypłatę to zrealizowana zostanie dopiero jak środki się pojawią. Powiadomienie oczywiście dostaniesz i środki wrócą na Twój rachunek bankowy z którego płaciłeś. Ja miałam ostatnio podobny problem , a doładować konta w Allegro niestety nie można.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kamillo1985Tak, powinieneś otrzymać powiadomienie. Jeśli sprzedawca zlecił zwrot wpłaty, a nie ma środków, to system czeka najwyżej 24 godziny na ich wpływ.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/jak-zwrocic-wplate-kupujacemu-xG71...

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  ale to powiadomienie pojawia się chyba dopiero gdy już zwrot zostanie zrealizowany ? Pamiętasz jak to jest ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kamillo1985
#7 Wielbiciel#

No własnie o to mi chodzi 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_   poprosimy o pomoc . Wydaje mi się, że powiadomienie o zwrocie środków pojawia się dopiero w momencie faktycznej ich wypłaty. Czy tak ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg powiadomienie jest wysyłane w chwili faktycznego zwrotu środków, w chwili kiedy pieniądze są pobierane z konta sprzedającego. 

 

@Kamillo1985 sprawdzę dla Ciebie status tego zwrotu, ale potrzebuję informacji, którego zamówienia dotyczy sprawa. Podaj mi proszę numer oferty, datę zakupu albo chociaż kwotę zwrotu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kamillo1985
#7 Wielbiciel#

nr aukcji 8530133942

Kwota 50.00

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kamillo1985 Poproś sprzedającego o potwierdzenie wykonania zwrotu. Według moich informacji zwrot w tej ofercie nie został jeszcze zlecony. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kamillo1985
#7 Wielbiciel#

Dziękuję.

oznacz moderatorów

Client:54840672
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry..mam podobny problem ..towar zakupiony w sobotę...po rozmowie ze sprzedawcą anulacja sprzedaży 2 h później ...po kolejnych 2 h dostałam email że zlecono zwrot środków ..płaciłam przez blok. Dzisiaj jest wtorek ale środków nie mam na koncie? Ile czasu mogę czekać ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:54840672 Jutro powinieneś dostać, była sobota i niedziela, a liczą się 2-3 dni robocze. Sprawdzaj na koncie bankowym i tu; https://allegro.pl/payments-operation-history/#!/

oznacz moderatorów

Tomasz9011991
#7 Wielbiciel#

Witam. U mnie sprzedawca utrzymuje, że pieniądze zwrócił poprzez serwis allegro, jednak nie dostalem zwrotu, a nawet powiadomienia od allegro, że został zlecony... Mozna sprawdzić, czy sprzedający na prawde odesłał środki?

Nr. Aukcji: 9065986466

Kwota: 211.99zl

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Tomasz9011991 Z moich informacji wynika, że ten zwrot wciąż nie został w ogóle zlecony, więc tak jak informowaliśmy Cię w dyskusji, możesz ubiegać się o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Tomasz9011991
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie mogę, bo muszę czekać 2 tygodnie, aż będę mógł w ogóle wypełnić formularz... Sprzedający niestety kompletnie olewa sytuację... Kontakt praktycznie zerowy. I teraz jeszcze wyszło kłamstwo ze zwrotem. 

oznacz moderatorów

Client:48582134
#2 Obserwator#

Takze proszę o sprawdzenie

numer oferty: 7116134033
pozdrawiam

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:48582134 Zwrot dla Ciebie został zlecony przez Sprzedającego, więc w przeciągu kilku dni roboczych środki wrócą na Twoje konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:61056102
#7 Wielbiciel#

Także prosila nym o pomoc bo mam ten sam problem i prosila bym o pomoc.

Nuner aukcji: 8445480487

Kwota: 116,10

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:61056102 Pytaj sprzedawcę o zwrot wpłaty tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Jeśli będzie problem, po 24 godzinach proś tam o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:61056102 W przypadku Twojej transakcji zwrot został poprawnie zlecony przez Sprzedającego, więc sprawdź proszę dokładnie rachunek, z którego dokonałaś płatności. Szczególnie w okolicach12.06 oraz daty zakupu, czyli 28.05. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów