anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów dostawy.

MAMY ROZWIĄZANIE!
chino_rx
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

kupiłem na allegro towar z opcją płatnej dostawy InPost Paczkomat. Następnego dnia odstąpiłem od umowy i towar odesłałem darmowym zwrotem InPost Allegro.

Czy w takiej sytuacji sprzedawca zwraca mi tylko koszty samego towaru, czy koszty towaru i transportu?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
ZibiK30
#18 Luminarz#

@chino_rx Zwraca Ci tyle ile zapłaciłeś

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

chino_rx zwraca Ci towar + najniższy koszt dostawy jaki ma w ofercie .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@chino_rx W takiej sytuacji sprzedawca zwraca Ci koszt towaru + koszt wysyłki do Ciebie, czyli całą wpłatę.

oznacz moderatorów
chino_rx
#7 Wielbiciel#

Jest to gdzieś w regulaminie allegro?

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@chino_rx tak mówią przepisy, które są ponad regulaminy 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
chino_rx
#7 Wielbiciel#

ja ustawę znam, ale sprzedawca twierdzi, że jak konsument wybierze darmowy zwrot allegro inpost, to on pokrywa koszty (normalnie koszt zwrotu jest po stronie konsumenta) więc nie zwraca kosztu zakupu

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@chino_rx Masz problem? Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa wtedy szybko zwróci. Pozna też zasady i regulaminy. To jedno z podstawowych praw konsumenta.

oznacz moderatorów
chino_rx
#7 Wielbiciel#

No i sprzedawca na e-maila, że powinien mi zwrócić za koszty wysyłki pisze tak:

"Zgodnie z ustawą mamy obowiązek pokryć koszty przesyłki Pana zwrotu, do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w ofercie. Udostępniliśmy tym samym darmową możliwość odesłania produktu w ramach allegro zwroty. Nie mamy obowiązku zwracać Panu środków za pierwszą wysyłkę produktu która została zrealizowana zgodnie ze złożonym zamówieniem a produkt otrzymał Pan nowy i sprawny."

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@chino_rx To są głupoty. Otwórz ten spór i poproś w nim o pomoc Allegro. Już widać, że on bez sporu Ci nie zwróci.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

chino_rx wyprowadź go z błędu najlepiej za pomocą dyskusji . Nie ZWROTU ,a DOSTAWY . Po 24 H w dykusji poproś administatora o pomoc .

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@chino_rx Allegro smart darmowego zwrotu jest usługą allegro a nie sprzedawcy. Sprzedawca może się zwrócić do allegro o zwrot prowizji i opłaty smart do allegro.

Zasada jest taka, ze po odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny i innych komplikacji każda ze stron zwraca sobie to co dało.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
anibarmik
#8 Zapaleniec#

To co powiesz na taki "kwiatek" ? Miałam sytuację jak powyżej (zakup poniżej 40 zł opłata za wysyłkę 8,99 zł - gdzie 8,99 było najtańszą opcją - i darmowy zwrot przez paczkomat).

Sprzedawca oddał za towar i nic więcej, a Allegro przyznało mu rację,

tylko nie wiem na jakiej podstawie prawnej (może ktoś poda), bo w ustawie jest jasno napisane "Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy."

Rozumiem, że "darmowy" zwrot, to jest koszt dla sprzedawcy, ale jeżeli udostępnił taką opcję, to jego problem i powinien to mieć ujęte w marży produktów, a nie potem powie "nie oddam, bo nie". Czy się mylę i to nie sprzedawca opłaca darmowy zwrot tylko Inpost/ Allegro czy kto tam?

Dziwi mnie postawa Allegro, bo robiłam już zwroty przedmiotów poniżej 40 zł i większość sprzedawców oddaje całość wpłaty, bez przypominania im o zwrocie kosztów dostawy do klienta. 

To jak to jest, że niektórzy oddają, a inni nie? Bo teraz trochę zgłupiałam 🙄.

zwrot odp allegro.JPG

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@anibarmik 
To jest miara aktualnego stanu kompetencji pracowników Allegro, a przede wszystkim osób odpowiedzialnych za to, że pojawiają się takie zlepki tekstów (przeczące samym sobie) jako oficjalne wypowiedzi pod marką Allegro.
W sytuacji gdy dochodzi w taki sposób do szargania wizerunku marki przekładającego się na trudne do przecenienia straty finansowe - towarzyszą temu uzasadnione wątpliwości co do prawidłowości zarządzania, nadzoru, kontroli, weryfikacji, etc., a przede wszystkim co do wiarygodności Serwisu i składanych publicznie zapewnień oraz oświadczeń. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów