anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów na konto finansowe allegro

klara_456
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Sprzedawca anulował zamówienie i poinformował mnie że koszta które poniosłam zostaną zwrócone na konto finansowe allegro,czym jest takie konto? Nigdy nie miałam takiej sytuacji i nie rozumiem co się teraz wydarzy

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@klara_456, chodziło mu zapewne o Allegro Finanse. 🙂 Allegro Finanse to narzędzie, dzięki któremu łatwo opłacisz zakupy korzystając z operatorów płatności PayU i Przelewy24. Sprzedającemu umożliwia zarządzanie płatnościami.

Po poprawnie zleconym zwrocie przez Sprzedającego w Allegro Finanse, otrzymasz od nas powiadomienie mejlowe ze wszystkimi szczegółami. Do 3 dni roboczych środki powinny znaleźć się na Twoim koncie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@klara_456 Po pierwsze, sprzedawca nie ma podstawy prawnej do anulowania zamówienia. Po drugie, jeśli nie jest w stanie wywiązać się z zawartej umowy, czyli nie może wysłać towaru, powinien niezwłocznie oddać Ci całą wpłatę. Pieniądze otrzymasz na konto, z którego płaciłeś. Zwrot wpłaty "na konto finansowe Allegro" powinien zakończyć się zwrotem pieniędzy na Twoje konto bankowe. O zwrocie wpłaty przez sprzedawcę zostaniesz poinformowany e-mailem od Allegro. Gdyby sprzedawca nie oddał pieniędzy, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w  nim zgłoś problem i poproś tam o pomoc pracownika Allegro, wtedy szybko odda.

oznacz moderatorów