anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot kosztów nieodebranej paczki

FigoFago78
#8 Zapaleniec#

kupujący dokonał zakupu opłacił za towar i koszty wysyłki nie odebrał w terminie paczki z paczkomatu i paczka wraca do mnie , po rozmowie z kupującym nie chce zwrócić kosztów powrotnych za paczkę, co zrobić? czy odesłać mu pieniądze pomniejszone o koszt powrotu paczki czy jak?Dodam że to nie smart 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:44052296
#21 Demiurg#

@FigoFago78 nieodebrane paczki paczkomatowe są zwracane chyba za darmo. Zobacz tu Historia operacji czy pobrali kase

oznacz moderatorów

FigoFago78
#8 Zapaleniec#

Ja wysylam paczki inpostem po przez portal furgonetka.pl wiec za zwrotną paczkę muszę zapłacić,wiem bo dwie takie sytuacje byly lecz wtedy kupujacy zwrócił koszty,a ten to nie dosyć ze nie odebral paczki to jeszcze jest wulgarny i hamski 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Coś kręcisz. Kilka razy mi tak paczki inpostem wróciły i inpost nic za to nie wołał. To kurierzy i poczta kasują za nieodebraną, inpost póki co tego nie robi. Więc nie ma sensu klienta męczyć kosztami których nie ma. Dodam że też to nie był smart...

oznacz moderatorów

FigoFago78
#8 Zapaleniec#

Screenshot_2022-09-10-16-11-31.png

 To chyba że tobie nie pobierają kosztow za powrotna paczkę, 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie odstąpił od umowy zakupu, jeżeli pobrało to masz prawo potrącić o koszt powrotu.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nikt nic nie kręci. Przesyłki zwrotne Allegro paczkomat (8,99) i Allegro paczkomat Smart są darmowe. Inne - np. "zwykły" paczkomat - to zwrot jest płatny. 

Na obecną chwilę - sugerujmy się informacjami od sprzedawcy. 

Z jego informacji wynika, że poniósł koszt przesyłki zwrotnej - czyli to nie była przesyłka typu "Allegro paczkomat".

Następna rzecz - do chwili odstąpienia od umowy - sprzedawca nie może nic zrobić z tym towarem. kostas11 już dokładnie to opisał, więc nie będę się powielał.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@FigoFago78 Nie możesz od tak pomniejszyć zwrotu i oddać kasę, towar należy do kupującego, kupujący nie wywiązał się z umowy, na dziś jest Twoim dłużnikiem, poinformuj że czekasz na odbiór towaru oraz zwrot kosztów powrotu paczki ( o ile były bo paczkomaty allegro wracają za darmo ) Jak nie będzie chciał odebrać towaru to możesz potrącić za wysyłkę i powrót i oddać co zostało 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów