anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot nadpłaty za przesyłkę w SMART

Vasteq
#7 Wielbiciel#

Kupiłem niedawno kilka produktów, które były oznaczone jako wysyłka w SMART oraz jeden gdzie widniała cena dostawy 18zl. Przedmioty kupione w licytacji, łączna wartość to ok 300 zł.

Chcąc opłacić przedmioty zaznaczyłem wszystkie przedmioty wygrane i przeszedłem do płatności. Okazało się że przesyłka wcale nie wyniesie 18 zł a 72zl. Nie wiem skąd taka kwota. Napisałem do sprzedawcy, anulowałem płatność i umówiłem się z nim że zapłacę w opcji przy odbiorze i dopłacę za wysyłkę czyli 18zl. Jako że sprzedawca już nie mógł wykorzystać opcji Smart bo płatność była anulowana poinformował mnie że przedmioty wyśle kurierem i że nie zmieszczą się do jednej paczki i będzie trzeba zrobić dwie za kwotę 2x18 zł czyli 36 zł. To akurat rozumiem bo nie wysyła je inpostem tylko kurierem. Czy w takim razie allegro ma mi zwrócić nadpłacone 18 zł? Licytując przedmioty byłem święcie przekonany że wszystkie będą w smarcie poza tym jednym dużym przedmiotem gdzie wysyłka wynosiła 18 zł. Najwidoczniej zawinił system allegro sumujący koszty wysyłki a ja nie miałem czasu na wszczynanie dyskusji bo zależało mi na szybkiej wysyłce. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pulkownik66
#19 Nestor#

@Vasteq Czyli de facto nie kupiłeś przez Allegro- anulując zakupy. Tylko dogadałeś się ze sprzedającym na towar i wysyłkę/ tak przez pomyłkę/,to co Allegro ma ci zwracać?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vasteq Na pewno wszystkie przedmioty (oprócz jednego) sprzedający udostępniał w opcji "smart" ???

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Vasteq Zapytaj sprzedającego o Smart bo najwyraźniej to on cie wprowadził w błąd ,to od niego zależy czy przedmioty są w opcji "smart" Czytaj uważnie przy zakupie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vasteq To, czy dostawa będzie objęta opcją smart zależy w dużej mierze od sprzedawcy, od jego ustawień cenników, od tego, ile przedmiotów w jednej paczce może wysłać, od ewentualnych dopłat do kolejnych sztuk itp. Na przykład Smart znika, gdy koszty wysyłki wszystkich przedmiotów z jednego zakupu przekraczają 40 zł. Poczytaj o Smart, bo nie zawsze jest tak, że ma się bezpłatne dostawy po wykupieniu usługi. https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=smart&typ=dla-kupujacych

Allegro niczego Ci nie zwróci.

oznacz moderatorów

Vasteq
#7 Wielbiciel#

Smart był, później pokaze numery aukcji ale faktycznie tu chyba chodziło o całkowity koszt wysyłki wszystkich przedmiotów. Ale kiedys robiło się tak że mogłem sobie rozbić płatności by wszystko wyszło w smarcie. Teraz niestety tak nie mogłem. Była tylko płatność łączna za wszystko i nie mogłem tego zmienić np w dwóch czy trzech przesyłkach Smart i jedno kurierem za 18zl. Czy sprzedawca musiał to wiedzieć? Nie sądzę. Sam telefonicznie sprawdzał że faktycznie wszystkie poza jednym było w smarcie i też się dziwił  czemu naliczyło 72 zł. Ale może właśnie to taki haczyk allegro 

oznacz moderatorów