anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot nowego telefonu z Chin z zablokowanym NFC (Global Rom) po niecałym roku od zakupu

Client:41459813
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

26 wrz. 2022 kupiłem telefon Motorola Moto G71 z opcją komunikacji NFC.
Jak się później zorientowałem, oferta była wystawiona z Chin.

Sprzedający wgrał na ten telefon Global Rom (wersję systemu operacyjnego na rynek europejski) i nie informował o tym w ofercie sprzedaży. Dodatkowo obsługa NFC jest wyłączona przez banki, jeśli telefon ma wgrany Global Rom (zabezpieczenie przed potencjalną kradzieżą środków z konta). O tym również nie było informacji, a w ofercie ta funkcjonalność była wymieniona kilkukrotnie i głównie dla niej kupiłem ten telefon.

Przywrócenie systemu do wersji oryginalne sprawi, że telefon będzie praktycznie bezużyteczny na terenie Europy, bo większośc aplikacji nie będzie działała.

Skontaktowałem się ze sprzedającym zaraz po otrzymaniu telefonu, ale nie odpowiedział na pytania o NFC. Zalecił tylko, by nie ruszać systemu Global Rom i używać telefonu "normalnie". Dysponuję mailowymi dowodami tej konwersjacji, bo po 6 miesiącach na platformie allego komunikacja czatu już nie jest dostępna.

Od tego czasu oferta sprzedaży została zmieniona- nie uwzględnia już NFC, choć nadal nie informuje o zainstalowaniu Custom Rom'a. Do starej wersji oferty nie mam dostępu.

Telefon nieużywany przelażał u mnie w szafie od tego czasu.

Chciałem prosić o radę, czy mogę coś jeszcze zrobić w tej sytuacji?
Jest jakaś możliwość zwrotu tego telefonu?

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

az1rael
#21 Demiurg#

Nie ma mozliwosci zwrotu mozesz skladac u niego reklamacje a to co kupiles czyli tresc oryginalnej oferty masz w zakladce moje zakupy 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:41459813 możesz złożyć reklamację w tej sytuacji, skoro przedmiot był niezgodny z opisem, jeśli będziesz miał problem z dogadaniem się ze sprzedającym, to załóż proszę dyskusję. W dyskusji po 24h, będziesz mógł poprosić o pomoc pracownika Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:41459813 Zakup z Chin bywa obarczony ryzykiem i teraz najlepiej to dyskusja, tam sprzedający ma 24godz. na odpowiedź, zobaczysz co odpisze a może coś zaproponuje ponieważ odesłanie to koszty niemałe: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

i radzę ruszyć zadek bo za niecały miesiąc ci minie rok od zakupu czyli zakup na starych zasadach po roku ty masz udowodnić że wada istnieje i jest istotna a skoro trzymasz telefon prawie rok i nic z tym nie robisz tzn że po 26 września wada istotną nie będzie bo byś dawno ją reklamował

oznacz moderatorów