anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy za nieodebrany produkt.

combat__
#8 Zapaleniec#

Witam,
Zakupiony towar nie został odebrany. Wrócił do sprzedawcy, który zwrócił mi pieniądze odliczając za transport (paczkomat inpost).
7 września 2020r. dostałem maila potwierdzającego od allegro finanse że sprzedawca oddał pieniądze. Natomiast allegro nie przelało mi tych pieniędzy? Dlaczego to tak długo trwa??

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

combat__
#8 Zapaleniec#

Już wcześniej sprawdzałem. Ni ma nic.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To nieładnie ze strony Allegro. Upomnij się na czacie lub przez formularz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f

Dodam, że jeśli odstąpiłeś od umowy zakupu towaru, sprzedawca powinien Ci zwrócić cenę towaru + koszt wysyłki do Ciebie.

oznacz moderatorów

combat__
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Wysłałem do nich formularz.

oznacz moderatorów

combat__
#8 Zapaleniec#

No właśnie kasę za transport uciął. Dodam że kupowany towar był z opcją Smart.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@combat__  jak by zapłacił za zwrot paczki nieodebranej to zrobił słusznie, ale przy paczkomatach jest darmowy zwrot paczki niepodjętej przez klienta 🙂 Więc powinien Ci oddać całość 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

combat__
#8 Zapaleniec#

To przyciął cwaniaczek. Ok upomnę się jeszcze o resztę.
Dzięki za info.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@combat__  jak coś podeślij mu regulamin 

Regulamin świadczenia usługi „Allegro Paczkomaty24/7 InPost” świadczonej przez InPost Sp. z o.o.

ZWROTY
§ 5

3. Usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty w przypadku zwrotu Przesyłki do Nadawcy z powodu wyczerpania możliwości jej doręczenia (w szczególności po jej bezskutecznej awizacji bądź w przypadku odmowy przyjęcia Przesyłki przez
Adresata) lub z powodu zwrotu Przesyłki na żądanie Adresata (w szczególności w przypadku wymiany towaru przez Adresata lub rezygnacji przez Adresata z
zakupu).

________
Κώστας
oznacz moderatorów

combat__
#8 Zapaleniec#

Nawet było to zaznaczone w ofercie. Trochę zamuliłem bo nie sprawdziłem tego wcześniej.
https://allegro.pl/oferta/filtr-powietrza-hiflofiltro-hfa4403-yamaha-fzr-400-9081345002?snapshot=MjA...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@combat__  w ofercie jest darmowy zwrot jak odbierzesz i zwrócisz w paczkoamcie, nieodebranie paczki, to nie odebranie paczki, czyli nie wywiązanie się z umowy u innych przewoźników byś zapłacił za zwrot jedynie paczkomat nie kasuje za niepodjęte paczki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 Niby jest, ale na AG pojawiały się już tematy, gdzie sprzedającym zwrot niedoręczonych przesyłek był doliczany do rachunku.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

combat__
#8 Zapaleniec#

Gadałem z InPostem w tej sprawie i tak jak w regulaminie jest napisane, sprzedający nie jest obciążany kosztami zwrotu. Nawet jeśli się zdarzy sytuacja, że koszt zostanie naliczony, sprzedawca może złożyć wniosek i kasa wraca. Nie ma problemu. 
Pozdrawiam.

oznacz moderatorów