anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:90992484
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, zamówiłam słuchawki na allegro w listopadzie. Paczka wysyłana była z Chin, co za tym idzie, zanim dotarła do Polski minęły 20 dni. I tutaj się pojawił problem. Paczka dotarła pod zły adres (była w innym mieście). Kontaktowałam się ze sprzedawcą, na początku odpowiadał (napisał, że wyśle paczkę pod wskazany przeze mnie adres), później przestał. Dodam jeszcze, że wybrałam opcję dostawy do paczkomatu. Dzisiaj dowiedziałam się, że paczka czeka w sklepie niedaleko paczkomatu, który wybrałam przy zamówieniu. O tej dostawie nie zostałam powiadomiona. Chciałabym zwrócić tą paczkę ale na allegro nie mam opcji odstąpienia od umowy. Więc moje pytanie brzmi: czy jeśli odeślę tę paczkę do sprzedawcy dostanę zwrot pieniędzy?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:90992484 Masz prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od odebrania paczki. Jeżeli to zrobisz, sprzedawca ma obowiązek oddać koszt towaru + koszt wysyłki do Ciebie. Odsyłasz na własny koszt. To nie jest tak, że tylko zwrot przez Allegro daje Ci prawo do odstąpienia i zwrotu wpłaty.

Odstąpić od umowy możesz na trzy sposoby, każdy jest tak samo ważny;

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.
oznacz moderatorów