anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy

Client:43589095
#8 Zapaleniec#

Witam, 

Sprzedający nie wysłał towaru na w przewidzianym w ofercie czasie. Nie poinformował o żadnych problemach. Wiedząc o fakcie, że nie będę w stanie odebrać paczki w późniejszym terminie , bo poprostu mnie już nie będzie, po kliknięciu przeze mnie opcji 'zwrotu towaru' po paru minutach nadal paczkę. Paczka przyszła do paczkomatu i po 2 dniach wróciła do nadawcy. Niestety nie otrzymałem żadnej informacji odnośnie zwrotu pieniędzy itp. Co teraz mogę zrobić, albo jak długo czekać? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:43589095 Skontaktuj się ze Sprzedającym przez Centrum Wiadomości: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/centrum-wiadomosci/wiadomosci/. W razie problemów, daj znać 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:43589095
#8 Zapaleniec#

Pieniądze zostaną zwrócone, jeśli paczka wróci do nadawcy. W chwili obecnej na stronie inpost widnieje tylko informacja, że paczka wraca, ale od 23go czerwca żadnego ruchu. 

Screenshot_20220711_124646_com.android.chrome.jpg

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Paczkę zwrotną sam nadawałeś i jako jej nadawca za nią odpowiadasz i ewentualnie reklamujesz . Co znaczy że sprzedawca nie wysłał w czasie jaki był w ofercie ? Z tymi czasami to jest tak ,że należy patrzeć jaki czas sprzedawca wpisał a nie jaki sugeruje allegro (ten jest tylko przypuszczalny pisany przez BOT-a ) .

oznacz moderatorów

Client:43589095
#8 Zapaleniec#

To moze inaczej. Paczka mogła śmiało zostać wysłana w piątek. Kontaktowałem się z sprzedawcą, żeby poinformować go o fakcie jakim jest termin mojego pilnego wyjazdu. Sprzedawca wiedząc, że nie będę w stanie odebrać paczki po wtorku, nie wysłał jej w poniedziałek np. z samego rana. Gdzieś po południu byłem zmuszony anulować zakup, tzn wybrałem opcję 'zwrot paczki', po moim ruchu, sprzedawca zamiast cofnąć wysyłkę, poprostu ja wysłał. Przesyłka dotarła do paczkomatu, poleżała 2 dni i wróciła do centrali inpost. Także temat utknął w martwym punkcie. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:43589095 
byłem zmuszony anulować zakup, tzn wybrałem opcję 'zwrot paczki'

Wybierając na Allegro "zwrot" (z opcją odstąpienie) - nie anulowałeś zakupu, ale złożyłeś oświadczenie o odstąpieniu z Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta i zobowiązujesz się tym samym do odesłania rzeczy do sprzedawcy (prawdopodobnie wpisałeś: "wysyłka własna") w terminie do 14 dni.
Wypadałoby chwilę zastanowić się: jak zamierzałeś nadać (wysyłka własna) przesyłkę, której jak twierdziłeś nie miałeś możliwości odbioru ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:43589095
#8 Zapaleniec#

Skoro sprzedający widział, że wybrałem opcję zwrot zakupu to po co 20 minut później wsadził ją do paczkomatu? Mam rozumieć, że to czysta złośliwość? 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:43589095 
Jak już napisałem wcześniej:
Wybierając na Allegro "zwrot" (z opcją odstąpienie) - nie anulowałeś zakupu, ale złożyłeś oświadczenie o odstąpieniu z Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta i zobowiązujesz się tym samym do odesłania rzeczy do sprzedawcy (prawdopodobnie wpisałeś: "wysyłka własna") w terminie do 14 dni.

Sprzedawca nadał przesyłkę bo miał taki obowiązek (wynikający z Art. 535 kc.) 
Art. 535 kc.
Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.


Gdyby nie wysłał towaru to uchybiłby swojemu obowiązkowi, a Tobie uniemożliwiłby zrealizowanie obowiązku (wynikającego z Art.535 kc) odbioru rzeczy oraz wynikającego z Art. 34 UoPK obowiązku odesłania rzeczy w związku ze złożonym przez Ciebie oświadczeniem o odstąpieniu z Art. 27 UoPK.


Podstawowy błąd jaki popełniłeś w tej sytuacji to wybór formularza ZWROTu Allegro, którego stosowanie jest do innych sytuacji. Niestety Allegro nie oferuje innych formularzy (np. wyboru odstąpienia z innej podstawy prawnej - adekwatnej do sytuacji) co komplikuje sytuację Kupującego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie przejmuj się jak zrobiłeś zwrot z pozycji zakładki "Moje zakupy" to sprzedajacy zwróci Ci środki, jeżeli minie czas na zwrot środków max 14dni to napisz tu, pomożemy.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Zastanowiłeś się chwilę zanim to napisałeś ?
Czy wiesz ile czasu minęło od złożenia oświadczenia o odstąpieniu do dzisiaj ?
Ja wiem: 3 tygodnie.
To jest "trochę" więcej niż Twoje "max 14 dni" więc wypada poinformować Kupującego z czego to może wynikać, a nie pisać "nie przejmuj się" zachęcając tym samym do popełniania podobnych błędów w przyszłości.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@Client:43589095 

Dzień dobry, 

ze swojej strony informujemy, że przesyłka o numerze 642200238247480122482963, została zwrócona do Nadawcy. Na stronie https://inpost.pl/sledzenie-przesylek wyświetla się tylko ostatni status paczki, ponieważ zwrot przesyłki do Nadawcy odbywa się już na innym numerze. Możemy potwierdzić datę doręczenia paczki zwrotnej. W tym celu proszę o wysłanie wiadomości na nasz adres: pomoc@inpost.pl

W wiadomości prywatnej proszę podać numer paczki oraz przesłać zapytanie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów