anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniedzy za towar po reklamacji

kolin11
#7 Wielbiciel#

Witam,czy moge wyegzekwować od sprzedawcy zwrot pieniędzy,a nie naprawionego towaru po reklamacji?

Sprzedawca twierdzi ,że on decyduje czy odesłany będzie towar.

Sprawa tyczy się niekompletnego przedmiotu ktorego dostalam od sprzedawcy,który odesłałam na reklamację ,dyskusja trwała dlugo zanim sprzedawca stwierdził że odeślę kompletny(naprawiony)przedmiot,ja zdąrzyłam kupić już ten sam towar u innego sprzedawcy(to był przedmiot na prezent i zalezalo mi na czasie) I ten produkt już nie jest mi potrzebny.

Czy mogę rządać zwrotu pieniędzy a nie tego przedmiotu?

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Kolin11

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

az1rael
#21 Demiurg#

Od 1 stycznia 1 raz zawsze decyduje sprzedawca czy naprawia czy wymienia na nowy a jesli nie ma na wymiane a naprawic nie moze dopiero oddaje kase

oznacz moderatorów

kolin11
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, a czy mogę skorzystać jeszcze z darmowego zwrotu,jak poreklamacyjny towar do mnie od niego przyjdzie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolin11 na zwrot - odstąpienie masz 14 dni od odebrania paczki 😞 jak reklamowałeś to pewnie ten czas minął 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kolin11 niestety nie reklamacja to jedno a zwrot to co innego obie sprawy wywołują inne skutki prawne i się wykluczają. Towar po reklamacji nie jest już nowy i nie podlega zwrotom ale jest szansa że sprzedawca nie da rady naprawić ani wymienić to zwróci kasę. Jeśli zakup był po 1 stycznia 2023 to nie istnieje już możliwość złożenia reklamacji z tytułu niezgodności z opisem tylko z rękojmi w 1 przypadku możnaby dochodzić jeszcze umowy za nie ważnej o ile akurat taką reklamację złożono

oznacz moderatorów

kolin11
#7 Wielbiciel#

Niestety sprzedawca właśnie chce mi odesłać produkt(bo go skompletował) jedynie zwodzil mnie niby z jego naprawą dlugo.Zakupiony u niego towar był niekompletny chodziło o nitownicę z nakrętkami i trzpieniami i w zestawie brakowało trzpieni końcówek więc zgłosiłam niekompletny towar.A nie mialam czasu czekać na decyzję bo towar mi był potrzebny na prezent dla Taty który naprawia auto na sprzedaż i nie moglam czekać dlatego zakupiłam nowy zestaw u innego sprzedawcy. I ten po reklamacji nie jest potrzebny.

Czyli nie mogę dokonać w ogóle zwrotu?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież jak składasz reklamacje to należy czekać na to co się z nią stanie! odsprzedaj albo dogadaj się ze sprzedającym. Może warto zostawić na przyszłość a co to takiego jest?

oznacz moderatorów