anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu po zwrocie pieniędzy z POK

Mateeekheh
#7 Wielbiciel#

Cześć. Kupiłem jakiś czas temu obiektyw który był oznaczony jako nowy a no niestety taki nie był. Podjąłem próbę kontaktu ze sprzedającym - niestety nieskutecznie (brak reakcji). Allegro zwróciło mi teraz pieniądze za ten zakup. Zastanawiam się w jaki sposób mam teraz oddać ten przedmiot jeśli sprzedający nie odpisuje. Miał ktoś taki problem?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Było wiele tu takich przypadków, nie odpisuje więc go nie chce, środki z POK to nie oplata za towar tylko rekompensata. Potrzymaj go i poczekaj jakiś czas, napisz do niego i wyznacz jakiś termin a jak nie odpisze to sobie odpuść.

oznacz moderatorów

Mateeekheh
#7 Wielbiciel#

Tak zrobię, aktualnie to on leży nieużywany, bo nie chce go zepsuć 🙂 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mateeekheh A co to za obiektyw ?

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Mateeekheh ale nikt ci nie każe niczego odsyłać!

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Masz kasę za zakup i masz zakupiony obiektyw.  Czyli masz "za dużo". Odeślij sprzedawcy ten obiektyw. Dobrze by było, gdyby sprzedawca odezwał się. Nie masz kontaktu - wyślij na adres, który sprzedawca Ci wskazał jako adres do zwrotów.  Jak sprzedawca nie odbierze przesyłki - pakujesz do siebie na półkę i czekasz na jego reakcję.  Jak się odezwie - liczysz mu wszystkie koszty - wysyłki, zwrotu i ponownej wysyłki.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ELMIX-SHOP @Mateeekheh Tylko jak wyśle to na własny koszt. A jak sprzedawca nie odbierze, to jeszcze zapłaci za przesyłkę zwrotną. Czyli wysłanie na własna rękę może się skończyć podwójnym kosztem wysyłki "w plecy". A jak obiektyw jest z tych droższych to wypadało by ubezpieczyć, a to podnosi koszty przesyłek. Napisz do sprzedawcy > wyznacz termin np 5 dni na odpowiedź > napisz mu, że po tym terminie obiektyw idzie "na przemiał". Zachowaj korespondencję > był okres urlopowy > może sprzedawca nie zaglądał na konto ?

oznacz moderatorów

Mateeekheh
#7 Wielbiciel#

Wiem, że posiadam "za dużo". Nie chciałbym tego wysyłać bez skontaktowania się z tamtą osobą, bo jak nie odbierze to poniosę zbyt duże koszta. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mateeekheh Jeśli sprzedający się odezwie i będzie chciał obiektyw odzyskać to ja osobiście radzę Ci poprosić go aby to on opłacił przesyłkę we własnym zakresie a tobie niech tylko wyśle list przewozowy do wydrukowania i naklejenia na paczkę. 
Za przesyłkę odpowiedzialny jest ten kto zamawia usługę kurierską więc gdyby cokolwiek się stało z paczką lub obiektywem to będzie to problem sprzedającego. 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Allegro zwróciło Ci kasę za zakup - czyli obciążyło sprzedawcę ta kwotą.

Masz aukcję, masz do niej "namiary", masz adres do "reklamacji i zwrotów".

Otrzymałeś kasę - więc zwróć sprzedawcy towar. Po prostu mu go odeślij.

Jak sprzedawca go nie odbierze i towar wróci do Ciebie - to już problem sprzedawcy. Towar jest Twój (teoretycznie). Piszesz do sprzedawcy, żeby sobie odebrał towar na swój koszt, do tego doliczasz koszt swojej wysyłki i koszt nieodebranego zwrotu. Sprawa bardzo prosta. Tak samo jak w sytuacji, gdy kupujący nie odbierze przesyłki - wymagam od niego poniesienia wszelkich kosztów, to chyba normalne...

oznacz moderatorów