anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przez Allegro One Box zgubiony

Client:51762375
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Ponad tydzień temu  zwracałam towar przez Allegro One Box przy użyciu wygenerowanego kodu i nadal nie ma informacji, że paczka wyruszyła w droge do sprzedającego, a w historii przesyłki na Allegro widnieją informacje "przesyłka nadana" a kolejna- "Brak przesyłki". Czy ktoś miał taką sytuację, wie o co może chodzić i co zrobić?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

LEW433
#21 Demiurg#

Tam często tak jest dopóki nie dojdzie ale @Allegro_One 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

No to jak zgubili to zwrotu kasy nie bedzie reklamacja do allegro od kupujacej

oznacz moderatorów

Agusia242
#7 Wielbiciel#

Jak zgubili ktoś musi oddać kasę, ja tego nie odpuszczę,  339zl buty zwrot zrobilam i 2 tyg będzie cisza, nie ma informacji że paczkę zabrali z paczkomatu, cyrk jakis

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Agusia242 składaj reklamacje do przewoźnika po 30dniach paczka zostanie uznana za zaginioną. Co do zwrotu to tu masz zapis ustawy ( ustawa jako akt prawny stoi wyżej niż regulamin allegro) 

1.  50 
 Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru.
2. 
 Przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
3.  51 
 Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze towar od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. 
 
Identyfikator zwrotu smarta allegro nie jest dowodem odesłania paczki. 
oznacz moderatorów

Agusia242
#7 Wielbiciel#

Chciałam złożyć reklamację ale blokuje mnie i nie mogę dalej wprowadz nr paczki, a ja mam zwrot podaję i wyskakuje błędny numer, nie mogę przejść dalej aby zakończyć reklamację.  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Żeby zgłosić reklamację musi minąć te 30dni na tą chwilę zgłosiłaś do @Allegro_One ? Szukają tej paczki?

oznacz moderatorów

Agusia242
#7 Wielbiciel#

Codziennie przekazują że kurier dzis zabierze, I nic nie zabiera. Hmm

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@Client:51762375 prosimy podaj numer przesyłki, o której piszesz lub numer zwracanego zamówienia. 

oznacz moderatorów

Client:51762375
#7 Wielbiciel#

ALE0000520A5DB2

oznacz moderatorów

Allegro_One
Ekspert Allegro

@Client:51762375 Wyjaśnimy tę sprawę w korespondencji mailowej.

oznacz moderatorów

hurysa_2007
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam identyczny problem, włożyłam, zwrot do paczkomatu użwając wygenerowanego kodu i ciszaaaa.  Zwrot nr  6758 2023, kod do paczkomatu 67581539. Proszę o info co dalej.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@hurysa_2007 Jakiego dokładnie zamówienia dotyczy ten zwrot? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

hurysa_2007
#7 Wielbiciel#

Zakup z 9 .02 od zik-nt serweta, zwrot 15.02. Po wpisaniu kodu otworzyła się najwieksza skrytka (po co?), włożyłam rzecz, zamknęłam, wydawalo się ok. Zadnego e-maila czy wiadomosci sms o zwrocie.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@hurysa_2007 jeśli włożyłas paczke allegro one box do paczkomatu ktory jest wlasnoscia firmy inpost to faktycznie moze byc problem 😉

InPost zastrzegł nazwę Paczkomat jako słowny znak towarowy

oznacz moderatorów

hurysa_2007
#7 Wielbiciel#

Eh... po pierwsze primo piszę w wątku dotyczącym Allegro one. Po drugie primo, czy ja napisałam, że włożyłam przesyłkę do paczkomatu inpost? I wreszcie, czy gdybym wpisala do paczkomatu inpostu kod zwrotu paczkomatu allegro one to otworzyłaby się skrytka? Z inpostem nie ma problemów, natomiast allegro one jak na razie to dla mnie porażka - terminy dostawy i to co teraz zwrot.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@hurysa_2007 Dziękuję, już sprawdzamy co się dzieje z Twoją paczką, więc poczekaj proszę cierpliwie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@hurysa_2007 Wczoraj Twoja przesyłka dotarła do sprzedającego, więc możesz być spokojna, tutaj możesz sprawdzić jej status. Teraz zgodnie z zasadami, sprzedający ma 14 dni na zlecenie zwrotu środków na Twoje konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

jak zakup ze Smartem to za zwrot nie odpowiadasz po wysłaniu.

LEW433_0-1676726639581.png

 

oznacz moderatorów

hurysa_2007
#7 Wielbiciel#

Poza tym Panie/i client 80340374 takie luźne śmieciowe gadki niczego nie wnoszą, nie pomagają w rozwiązywaniu problemów, a jedynie tworzą chaos👎 

oznacz moderatorów