anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przez paczkomat wina InPost

naanek
#7 Wielbiciel#

Witam.  5 maja zwróciłem towar do paczkomatu z kodem zwrotu. Przyszło powiadomie "paczka została umieszczona w paczkomacie , skąd odbierze ją kurier i przewiezie do oddziału InPost ,skąd wyruszy do nadawcy" i na tym się skończyło. Dzwoniłem do inpostu raz Pani powiedziała że zgłosi interwencje i podała mi numer przesylki  i poczekać 2 dni i obserwować czy paczka została już wyjęta. W dwa dni nic się nie zmieniło, po czym znowu zadzwoniłem do inpostu tłumacząc że kończy mi się termin zwrotu, dziś już 17 maj i nadal paczka w paczkomacie nie odebrana. Także niewiem czy jak dojdzie kiedyś zwrot czy sprzedający w ogóle to odbierze po terminie. Co radzicie?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ze sprzedawcą (zwrot przez formularz Allegro) został wykonany w terminie i jest skuteczny. Sprzedawca oczekuje na towar w celu zwrotu wpłaty. Złóż reklamację w InPost i domagaj się dostarczenia paczki, masz kod zwrotu i numer przesyłki, jeśli nawet dojdzie do tego z opóźnieniem, sprzedawca musi ją odebrać i oddać pieniądze.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 znowu jedziesz na skróty

- polecam wysłać odstąpienie od umowy np: mailem lub przez dyskusję allegro bo zwrot przez formularz allegro może być różnie interpretowany

- termin będzie zachowany i odstąpienie będzie skuteczne

- po drugie odesłany został towar metodą oferowaną przez sprzedawcę jak rozumiem - więc za opóźnienie jakby się przyczepić odpowiada też Sprzedawca

- proszę złożyć reklamację w inpoście i poprosić by to samo zrobił Sprzedawca - ostatnio miałem podobną sytuację - inpost reagował natychmiastowo

- był wyrok w Sądzie gdzie przegrał sklep - Kupujący odstąpił od umowy w terminie a po pół roku odesłał towar i sklep zwracał pieniądze

- Sprzedawca nie będzie się czepiał terminu - będzie się cieszył jeżeli otrzyma towar w stanie niezmienionym. z dowodem zakupu i odstąpieniem od umowy

 

 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Myślę, że mało kto robi problem z terminem zwrotu - przynajmniej je nie robię takich problemów, 14 dni, 21 dni - nie ma problemu. W ciągu 10 lat nie nigdy nie odmówiłem przyjęcia zwrotu.

Ale nie zgodzę się z błędną informacją:

"- po drugie odesłany został towar metodą oferowaną przez sprzedawcę jak rozumiem - więc za opóźnienie jakby się przyczepić odpowiada też Sprzedawca" - ta metoda zwrotu jest oferowana przez Allegro/InPost, a nie przez sprzedawcę, sprzedawca nie ma tu nic do gadania, Sprzedawca może zaproponować kupującemu odbiór przesyłki swoim przewoźnikiem (za co faktycznie by wtedy odpowiadał), lecz w tym przypadku nie miał takiej możliwości. Kupujący odsyła towar na swoją odpowiedzialność.

"- proszę złożyć reklamację w inpoście i poprosić by to samo zrobił Sprzedawca - ostatnio miałem podobną sytuację - inpost reagował natychmiastowo -"

SPRZEDAWCA NIE MA TAKIEGO OBOWIĄZKU - NIBY Z JAKIEJ RACJI, SKORO NIE JEST ON NADAWCĄ PRZESYŁKI?

"- był wyrok w Sądzie gdzie przegrał sklep - Kupujący odstąpił od umowy w terminie a po pół roku odesłał towar i sklep zwracał pieniądze" - człowieku , opanuj się....  daj link do tego wyroku... , przecież to niezgodne z żadnym prawem, bzdety piszesz.

"- Sprzedawca nie będzie się czepiał terminu - będzie się cieszył jeżeli otrzyma towar w stanie niezmienionym. z dowodem zakupu i odstąpieniem od umowy" - a z tym to się zgodzę, otrzymuję towar , nie używany, odstąpienie od umowy, do tego - co najważniejsze dowód zakupu - i po problemie. Brak zwrotu paragonu - niestety, kupujący nie maja świadomości, że to ok. 30 min zajmuje sporządzenie dokumentacji do takiego zwrotu.

 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Plusik.

Oczywiście sprzedawca oczekuje na zwrot towaru, żeby jak najszybciej oddac kupującemu pieniążki,

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jeśli to nie jakaś wioska w ktorej stoi "nieużywany" paczkomat to wg mnie paczki juz dawno tam nie ma.

Troszke cięzko uwierzyć, że prawie 2 tygodnie kurier nie skorzystał ze skrytki 😉

U mnie w mieście to kurier sie prosi smsami o szybkie odbieranie przesyłek bo

 kazda skrytka to cenny czas

 

 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Wiocha czy miasto - codziennie są paczkomaty obsługiwane.

U nas np. złapali kuriera-złodzieja. Kradł paczki, wpadł na monitoringu. A zwalali winę na Ukraińców.

Sam jestem do tyłu na 50 zł, nie załatwiłem tego od razu - a teraz nie potrafie odnaleźć tej skradzionej przesyłki.

Ale w firmie InPost tak jest - ceny maja konkurencyjne, kosztem pracowników, zatrudnianych na najniższych stawkach, kurierzy zmieniają się co kilka miesięcy.

Ostatni - po kilku miesiącach pracy, po wizycie u lekarza, okazało się, że robi na czarno - nie jest zgłoszony do  ZUS.

Teraz już przyucza nowego - ale ten nowy to obłęd... nie wróżę mu dłużej niż 2 mies.

oznacz moderatorów

naanek
#7 Wielbiciel#

Oświadczenie odstąpienia od umowy + skan paragonu w terminie mailem do sprzedawcy. Informowałem także sprzedawcę mailowo, że odsyłam towar. Paczkomat stoi faktycznie na wsi ale jest to jeden paczkomat i ma takie powodzenie jak mało który w mieście. Wiem że paczki w paczkomacie napewno już nie ma. Napisałem że InPost wysłał maila po umieszczeniu ,że paczka została umieszczona i po odebraniu kuriera zostanie nadany jej numer który ją ją  dostanę na maila żeby sobie śledzić przesyłkę. Dziękuję wszystkim za pomoc. Dzisiaj składam reklamacje. Zobaczymy co będzie dalej.

oznacz moderatorów