anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot roweru elektrycznego?

Client:53444666
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, czy jest możliwość zwrotu roweru elektrycznego w ciągu 14 dni którym się zrobiło naście kilometrów w celu testów? Rower kupiłem jako powystawowy z zerowym przebiegiem, jednak stan baterii mi nie odpowiada (słabo trzyma) Czy sprzedający może jakoś mi utrudniać zwrot lub w ogóle odmówić wypłaty pieniędzy? Mówimy tu o kwocie powyżej 10000zl. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:53444666 Jeśli złożysz oświadczenie o odstąpieniu od umowy to sprzedawca nie ma prawa odmówić przyjęcia zwrotu (jeśli jest przedsiębiorcą) ale może obniżyć kwotę zwrotu o utratę wartości roweru.
Jeśli uważasz, że bateria może być wadliwa to rozważ złożenie reklamacji na podstawie rękojmi.

Pamiętaj, że jeśli złożysz oświadczenie o odstąpieniu od umowy to prawo własności przechodzi ponownie na sprzedającego i nie można tego odwołać - pozbawiasz się prawa do reklamacji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:53444666 ile to naście kilometrów ? co znaczy słabo trzyma ? 

@komis-bell dał Ci odpowiedź ale napisz co to za silnik i jak pojemność baterii ? ja jaki m tyrybie go testowałeś itp. żeby jeździć na rowerze elektrycznym trzeba go wyczuć tu sporo rzeczy wpływa  na baterię 😞

Ja ma canyona silnik bosch bateria 500 potrafi przejechać i 40 km a jak ogarniesz przełożenia itp. to potrafię w trybie eco zrobić 170 km 😄 Katalogowo piszą że 100 km 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz prawo do zwrotu przy zakupie konsumenckim, sprzedajacy ma także prawo potrącić jakby wartość roweru się zmniejszyła w wyniku twojego "testowania" ale jak uważasz że bateria jest słaba albo nie trzyma to lepiej złożyć reklamację z tytułu rekojmi: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:53444666 Zapytam z czystej ciekawości - jaki to rocznik roweru czy też baterii?

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

A ja się zapytam z ciekawości jak wygląda sprawa wymiany takiej baterii (czy są dostępne na wymianę?) i kosztów z tym związanych. Sprawa dotyczy sporych pieniędzy więc jeżeli kupujący złoży reklamację a kupił od firmy to firma może "naprawić" rzecz montując nową baterię.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Skill_Player W teorii to by było najłatwiejsze rozwiązanie choć dla sprzedającego bardzo kosztowne. Problem może być taki - w jaki sposób udowodnić, że bateria „słabo trzyma”? Jeśli „trzyma” kilka kilometrów po naładowaniu do 100% to ok, nie ma problemu ale co jeśli „trzyma” np. 70 km kiedy producent podał np. Max 100 km zasięgu. Wytrzymałość baterii to kwestia bardzo wielu czynników…

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie sądzę żeby było problemem sprawdzenie zużycia baterii, są do tego odpowiednie narzędzia.😐

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:53444666 Gratulacje, posiadasz wiedzę, że masz prawo zwrotu przez 14 dni od zakupu. Szkoda tylko, że posiadasz dalszego ciagu tej wiedzy, mówiącego o tym jak możesz przetestować zakupiony produkt. Podpowiem. Tak, jak mógłbyś to zrobić w sklepie stacjonarnym, a tam nikt nie pozwoli ci przejechać dla testów „nastu” kilometrów. Teraz możesz zwrócić rower, ale za wypożyczenie do testów poniesiesz koszty.

oznacz moderatorów