anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru a obciążenie prowizją allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
kami-mazur
#7 Wielbiciel#

Witam.

Zakupiłem pewien produkt ,  lecz nie działał on w sposób zadowalający   i zwróciłem go sprzedawcy przed upływem 14 dni.     PYTANIE  jest czy Sprzedający ma prawo obniżyć kwotę zwrotu   o prowizję za sprzedaż na allegro?

 

Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi??  

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
a_brod
#12 Orędownik#

@kami-mazur  Jeżeli odstępujesz od umowy, czyli robisz zwrot, sprzedający prowizję odzyskuje od ALLEGRO. 

Czy zwrot robiłeś przez allegro, czyli https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione , później szcegóły i ZWROT ?

Endrju
oznacz moderatorów
kami-mazur
#7 Wielbiciel#

Wysłałem formularz  mailowo (kilka razy już zwracałem w ten sposób),    czyżby to był błąd?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Broń boże żaden błąd, możesz mailowo, sprzedawca powinien Ci oddać wszystko co wpłaciłeś łącznie  z wysyłką, koszt odesłania Ty ponosisz 🙂 Nie ma prawa potrącać prowizji, napisz mu że jak nie wyrówna to zgłaszasz to do rzecznika konsumenta on go wyprostuje 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kami-mazur
#7 Wielbiciel#

@kostas11 

Dzięki za odpowiedź .  Czy mógłbyś podać jakiś paragraf lub ustawę , gdzie mógłybm dokładniej zapoznać się . przed wysłaniem kolejnego maila do sprzedawcy ??

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tu masz podstawę prawną; http://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/koszty/

W regulaminie allegro też znajdziesz zapis, że oprócz ceny zakupu i kosztów przesyłki sprzedawca nie może kupującego obciążać żadnymi innymi kosztami, w szczególności kosztami prowizji od sprzedaży.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
FV21-0940111
#8 Zapaleniec#

10

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@FV21-0940111 możesz TEN wątek rozwinąć

oznacz moderatorów
FV21-0940111
#8 Zapaleniec#

50

oznacz moderatorów