anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru a termin 14 dni

skulcybycek
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie terminu 14 dni na zwrot.  Mam taki przypadek: kupiłem radio, po tygodniu dokonałem zwrotu przez allegro (było prawdopodobnie uszkodzone). Sprzedawca po tygodniu przysłał kolejne (podobno, ale wyglada na to samo). Chciałem jednak zwrócić, a odpowiedź sprzedawcy jest taka, ze minął już termin 14 dni - od pierwszej wysyłki tak, ale nie od drugiej. Na allegro opcja zwrotu jest już nieaktywna (zapisane jest, że towar został zwrócony).

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Vryko
#18 Luminarz#

Wynika z tego, że nie był to zwrot, a reklamacja. W takim przypadku termin 14 dni nie ma znaczenia. Ale to już tylko Ty wiesz, jak ddogadaliście się ze sprzedawcą. Jeśli bowiem była to reklamacja, sprzedający jak najbardziej ma prawo usunąć wadę lub wymienić towar. Swoją drogą sprzedawca i tak kręci, bo jeśli nawet było to powtórne zamówienie, to termin na zwrot liczy się od nowa. Oczywiście o ile byłą to sprzedaż konsumencka, nie prywatna - bo w tym przypadku nie ma zwrotów. W  razie czego załóż sprzedającemu dyskusję. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@skulcybycek Jeśli wypełniłeś formularz zwrotu na Allegro to odstąpiłeś od umowy, niepotrzebnie więc odebrałeś przesyłkę z drugim radiem, należał Ci się zwrot wpłaty. Czas na zwrot 14 dni liczy się od dnia otrzymania towaru po raz pierwszy, ale Ty w tym czasie wypełniłeś formularz zwrotu, czyli odstąpiłeś od umowy i termin jest zachowany. Odeślij to radio i domagaj się zwrotu wpłaty w Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Pomoże Ci w niej pracownik Allegro.

oznacz moderatorów