anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru, czy mogę oddać przedmiot gdy termin minął?

aksamitcb600
#7 Wielbiciel#

Kupilem deske do prasowania. Postanowilem ja oddac bo mi nie odpowiadala. Zapomnialem i nie zwrocilem jej wciagu 14 dni. Darmowa przesylke. Zakup byl z sieciowki neo24. W sumie mogla by juz zostac. Jak rozwiazac ten temat by odstapic od zwrotu czy jest to automatyczne

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Na zwrot konsumencki masz 14 dni na odstąpienie i 14 dni na odesłanie od chwili odstąpienia czyli w sumie może to być 28 dni, później pozostaje dogadanie się ze sprzedającym albo reklamacja.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@aksamitcb600 
Postanowilem ja oddac bo mi nie odpowiadala. Zapomnialem i nie zwrocilem jej wciagu 14 dni.

Czyli:
Wysłałeś oświadczenie o odstąpieniu od Umowy, ale nie odesłałeś rzeczy do sprzedawcy ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@aksamitcb600 czyli minęło 14 dni od odstąpienia ? to prawnie po ptokach ale dopytaj się bo kilka dni w te czy wewte nie robi różnicy ( my nie robimy problemu ) tyle że już nie odeślesz za darmo, a jeśli chcesz zostawić to nic nie rób zwrot się przedawni z powodu braku odesłania 🙂

Art. 34. 1. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub
przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie,
jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz. Do zachowania terminu wystarczy
odesłanie rzeczy przed jego upływem.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11 podejrzewam, że koszt odesłania deski do prasowania sprawi, ze Kupujący postanowi ją jednak zostawić. Bez specjalnej umowy na bank to pójdzie jako przesyłka NST. 😎

oznacz moderatorów

aksamitcb600
#7 Wielbiciel#

Poprostu produkt odbiegal od tego zw zdjec. Moglem zrobic zwrot ale do punktu dpd ktory ni jak pasowal w moje godziny pracy. Az wkoncu a huu z tym i zostaje 😆 wystawie sobie chociaz komentarz do produktu 😂 w google jak wpisalem zapytanie to oczywiscie kryminal i poterzna grzywna oraz zeslanie na sybir. Wiec dla tego wolalem zasiegnac u zrodla 😂 temat rozwiazany dziekowac LWG 🤣🙆‍:płeć_męska:🛵

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@aksamitcb600 jak odbiegał od zdjęć i przyszło niezgodne to reklamuj, masz na to więcej czasu, spakuj odeślij z pismem reklamacyjnym na swój koszt po uznanej reklamacji sprzedawca musi Ci oddać za odesłanie LWG

________
Κώστας
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11 reklamować może, oczywiście. Odstąpić już nie wiadomo czy na pewno. W ramach rękojmi odstąpienie od umowy przysługuje tylko w razie wady istotnej. 😛

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@medalik_2009 
Jeżeli doszło do odstąpienia od umowy - to na reklamację jest już za późno.
Zwlekać z odesłaniem też nie zaleca się, bo koszt bezumownego korzystania wcześniej lub później osiągnie wartość przedmiotu.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów