anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru i pomniejszona kwota

MAMY ROZWIĄZANIE!
xaty
#3 Debiutant#

Zwróciłem towar po kilku dniach od zakupu i sprzedawca pomniejszył kwotę zwrotu ze względu na ślady użytkowania. To pomniejszenie jest tak znaczne że chcę zachować przedmiot, jednak sprzedawca twierdzi że odstąpiłem od umowy i nie jestem już właścicielem tego przedmiotu (i nie mogę go odzyskać).

Nie zostałem poinformowany o kwocie jaką dostanę przy odstąpieniu - czy mogę żądać zwrotu przedmiotu? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przepisy mówią że sprzedawca sam ocenia stopień zużycia i tak zrobił . On tego już nie sprzeda jako "nowe" tylko używane za niższą kwotę . 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@xaty a czy sprzedawca został poinformowany że otrzyma produkt ze śladami użytkowania o zmniejszonej wartości? I w jakim stopniu przedmiot stracił na wartości ?

 Twoje oświadczenie o odstąpieniu rzeczywiście rozwiązuje zawartą umowe. Jeśłi sie porozumiecie nie bedzie problemu . ŻĄDAĆ ? Niestety nie możesz to czy sprzedający zgodzi sie na Twoją propozycje to wyłącznie jego dobra wola lub jej brak

oznacz moderatorów
xaty
#3 Debiutant#

Wcale się nie wypieram że przedmiot był używany i zwrot powinien być pomniejszony. Chodzi mi o fakt ze kupujesz przedmiot za 500zł, zwracasz i dostajesz 20zł zwrotu. 

Bez żadnej wcześniejszej informacji że będzie to tylko 20zł i bez możliwości odwołania się od tego i zatrzymania przedmiotu.

I zostajesz beż przedmiotu i pieniędzy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xaty powiedz ile dąłeś a ile oddał bo nie wierzę że 500 - 20 zł 😞 Zawsze jak się nie zgadzasz może udać się po wsparcie do rzecznika konsumenta a potem do sądu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xaty
#3 Debiutant#

@kostas11 to są te kwoty.

@_Likos_ więc sprzedawca może bez żadnej informacji o kwocie pomniejszenia zwrócić kilka złotych i jest kryty? Przedmiotu już nie musi wydać gdy klient nie chce już zwrotu. 

Całkowity brak ochrony konsumenta i dobry model biznesowy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xaty zamiast 500 zł oddał Ci 20 zł jak nie tajemnica co to było i co z Tym zrobiłeś ?

Tak może dowolnie wyliczyć ale rzetelnie i rynkowo, tyle ile warte jest to co odesłałeś i za ile jest w stanie to sprzedać, Ty nie musisz się z tym godzić masz pomoc rzecznika konsumenta i sąd czy rzeczoznawcę 🙂

Ochrona jest dobra bo 14 dniowy zwrot jest żeby obejrzeć jak w sklepie i odesłać, skoro używałeś to się nie dziw, co ma sprzedawca zrobić ze stertą odesłanych używanych produktów, utylizacja też kosztuje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@xaty Ma prawo pomniejszyć, ale zażądaj wyliczenia wartości zwróconego przedmiotu, z pewnością nie zrobi tego dobrowolnie więc otwórz dyskusje, masz pomoc Allegro, opisz rzetelnie problem itd: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@xaty  cóż co do kwestii prawnych umowy to dokładnie już to przytoczył @kostas11 zgodnie z prawem umowa gdy konsument od niej odstąpił jest uznana za niezawartą wiec nie możesz zmusić sprzedającego do ponownego wydania rzeczy

Natomiast co do samej wartości zwrotu z 500 na 20 zł to trudno mi sie odnieść bo nie wiem co to za przedmiot i jaka była jego rzeczywista wartośc po dokonanym zwrocie. Są przedmioty które tracą niewiele albo w ogóle a czasem są przedmioty których nawet niewielkie zużycie powoduje bardzo duży spadek wartości lub wręcz utylizacje bo po prostu jako używane są niesprzedawalne. Jeśłi jesteś w stanie podważyć wycene sprzedawcy ( np poprzez wskazanie ofert innych używanych tego typu przedmiotów) zawsze może skorzystać z formularza dyskusji i tam próbowac przedstawić swoje argumenty

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xaty to już dobra wola sprzedawcy jak się zgodzi oddać swój towar, umowa wygasła towar nie jest Twój w momencie odstąpienia 😞

Art. 31. 1. W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub
umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa umowę uważa się za niezawartą.

________
Κώστας
oznacz moderatorów