anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru niewysłanego

marta6554
#7 Wielbiciel#

Witam. Jak mogę "zwrócić" odstąpić od kupna towaru, który nie został jeszcze wysłany, a jest opłacony. Nie mogę skontaktować się ze sprzedawcą.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Odstąpienie od umowy zakupu przedmiotu.

 

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też zwyczajnie, zgodnie z przepisami, wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 jeśli zakup od firmy 🙂  przy anulowaniu dobrze wysłać dodatkowo na maila odstąpienie 🙂 bo tam nie ma wszystkich wymaganych ustawą danych, bieg się zaczyna ale sprzedawca by najmniej ja będę prosił o pismo co by poprawnie zaksięgować odstąpienie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Ale po co? Nie masz śladu w systemie, że kupiec anulował, czyli odstąpił? Robisz zrzut swoim zwyczajem i masz podkładkę 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 tu troszku okroili to w mailu mam tylko informację że klient anulował 😞 jest dużo braków 😞 sam wiesz że muszą być odpowiednie dane a tu ich brakuje 😞

Przy zwrocie powiedzmy są wystarczające i przechodzą w skarbówce choć i tak klienci powinni wypełnić odstąpienie które każdy kupujący dostaje w pierwszym mailu po zakupie z załączniku bo taki obowiązek nakłada ustawa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jeśli zakup od Firma kliknij zwrot na allegro przy produkcje, wyślij na maila odstąpienie które podesłał sprzedawca w pierwszym mailu lub wzór znajdź w necie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów