anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru powyżej 14 dni

MAMY ROZWIĄZANIE!
fifek_2005
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem towar 23.02.21r. Tego samego dnia zaznaczyłem zwrot towaru, ale sprzedający mimo to wysłał inpostem do paczkomatu. Czy jest możliwość zwrotu towaru do 14 dni od daty odebrania przesyłki czy od daty zgłoszenia zwrotu? Towar odebrałem 27.02 więc wychodzi na to, że mogę zwrócić ale nie przechodzi ponieważ zwrot w systemie ma datę 23.02

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

@fifek_2005 14 dni masz na zgłoszenie i 14 dni na wysyłkę. W sumie 28 dni.

oznacz moderatorów
fifek_2005
#7 Wielbiciel#

Ale chodzi o to, że nie mogę zwrócić mimo, że nie minęło 14 dni od daty odbioru przesyłki ponieważ zwrot był zgłoszony zanim ją odebrałem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@fifek_2005 To nie musiałeś odbierać. Poproś na czacie o możliwość wygenerowania kodu zwrotu.https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2c798b65-a629-4d86-8fde-ab93de1c4166

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@fifek_2005 Masz niezwłocznie ale nie dłużej niż 14 dni licząc od następnego dni w momencie gdy odstępujesz od umowy. Dokonałeś zwrotu czy anulowałeś zakup, bo to dwie różne rzeczy?

To przepis zwrotu i odstapienia od umowy, wówczas przepis 14 dni na zwrot bez podania przyczyny już Ci nie przysługuje. To jest czas na zapoznanie się z towarem, jednak skoro dokonałeś zwrotu przed jego odbiorem to tym samym wyraziłeś iż nie chcesz się zapoznać z towaru i rezygnujesz z niego. Najlepiej go teraz odebrać i od razu zwrócić jak masz Smarta i darmowy zwrot

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@fifek_2005możesz odesłać ale najprawdopodobniej na swój koszt (kurier, poczta, ...) a nie poprzez na przykład smart

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@fifek_2005 Po zaznaczeniu zwrotu nie musiałeś już odbierać przesyłki. Na odesłanie masz 14 dni od odebrania towaru. Jeśli nie masz już darmowego zwrotu na Allegro, nadal przesyłkę możesz odesłać, ale na własny koszt.

Zwroty można robić zwyczajnie, nie tylko za pośrednictwem Allegro.

oznacz moderatorów