anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru przed odbiorem z Allegro One Box

jachu76j
#7 Wielbiciel#

Kupiłem przedmiot z dostawą do Allegro One Box, przedmiot jest w drodze jednak rozmyśliłem się z zakupu. Wchodząc w zwrot towaru jest  napisane przy zwróć zakup Możesz zrezygnować z zakupu przed odebraniem przesyłki albo w ciągu 14 dni po odbiorze. Więc rezygnuję przed jej odebraniem i co dalej tzn. nie odbieram jej i nic nie robię - kurier dostaje informację i ją odbiera, czy odbieram i wybieram sposób wysyłki tzn drukuję kod zwrotu ? Pierwszy raz zwróciłem przed odbiorem i nie mam doświadczenia.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Liczy się koszt, jaki poniósłby kupujący, gdyby odebrał przesyłkę i zgłosił odstąpienie później, a nie koszt, jakim przewoźnik obciąży sprzedającego za zwrot paczki. Przeczytaj, co masz na stronie UOKiK, którą wkleiłeś.

Gdyby kupujący odebrał paczkę, a potem zgłosił odstąpienie, to miałby zwrot za darmo w ramach usługi Smart.

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Art. 34 ust. 2 UoPK nadal obowiazuje - konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu towaru.

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

Gdyby dostawa była bez Smarta, sprzedający mógłby domagać się od kupującego kwoty za standardową przesyłkę (koszt hipotetyczny).

Sprzedający nie miałby podstaw do obciążania kupującego kosztami, jakie sam poniósł w wyniku nieodebrania przesyłki przez kupującego (koszt realnie zaistniały).

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

W związku z odstąpieniem od umowy przed otrzymaniem towaru, kupujący ponosi tylko bezpośredni koszt hipotetycznego zwrotu (zgodnie z UoPK).

Sprzedający nie może domagać się odszkodowania za niewykonanie umowy (na podstawie KC), jeżeli kupujący odstąpił od niej przed dostarczeniem towaru.

oznacz moderatorów