anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru przed odbiorem z Allegro One Box

jachu76j
#7 Wielbiciel#

Kupiłem przedmiot z dostawą do Allegro One Box, przedmiot jest w drodze jednak rozmyśliłem się z zakupu. Wchodząc w zwrot towaru jest  napisane przy zwróć zakup Możesz zrezygnować z zakupu przed odebraniem przesyłki albo w ciągu 14 dni po odbiorze. Więc rezygnuję przed jej odebraniem i co dalej tzn. nie odbieram jej i nic nie robię - kurier dostaje informację i ją odbiera, czy odbieram i wybieram sposób wysyłki tzn drukuję kod zwrotu ? Pierwszy raz zwróciłem przed odbiorem i nie mam doświadczenia.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

jachu76j
#7 Wielbiciel#

Tak wiem, ale już nacisnąłem zwrot - rozumiem, że nie powinienem wobec tego dostać kodu odbioru ?

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

Nie wiem, czy dostaniesz kod odbioru. Jeśli dostaniesz, możesz go zignorować i poinformować sprzedającego, że nie będziesz odbierał przesyłki.

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

Dostawa była ze Smartem?

oznacz moderatorów

jachu76j
#7 Wielbiciel#

tak

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jachu76j pamiętaj jedno , koszt powrotu przesyłki zawsze jest po stronie klienta jeśli zapis w ofercie nie mówi inaczej  ,jeśli nie odbierzesz przesyłki , a przewoźnik za powrót naliczy sprzedawcy koszt to będzie on miał prawo potrącić Ci tą kwotę ze zwrotu środków 

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria 

Sprzedający może obciążyć kupującego tylko takimi kosztami, jakie konsument musiałby ponieść w sytuacji odstąpienia od umowy po odbiorze towaru. Dostawa była ze Smartem, więc zwrot też byłby bezpłatny.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@jachu76j ,, słuchaj tego co ma obrośniętego ,, to cytat i wcale nie świński tylko trzeba zrozumieć kontekst .

Dobrze Ci radzę i @kostas11 również , odbierz i zwróć w ramach smart .

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria Niestety status "Demiurga" na tym forum nie świadczy o kompetencjach.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-Sainkho- tak szczegółowo cytujesz i interpretujesz ustawy a nie odróżniasz zwrotu paczki od nieodebrania paczki ?

Oczywiście paczkomat wraca za darmo wiec nie ma tematu nie jestem pewny co do One Box bo reszta nieodebranych paczek wraca odpłatnie 🙂

Allegro zapewnia Nabywcy bezpłatny zwrot Towarów zakupionych w ramach Ofert objętych Usługą, jak również w ramach Ofert, o których mowa w art. II ust. 3 lit. b powyżej w przypadku skorzystania przez Nabywcę z prawa odstąpienia od umowy, na następujących zasadach:

a. możliwe metody zwrotu Towarów określone są szczegółowo na liście dostępnej pod adresem: https://na.allegro.pl/metody-dostawy-smart;

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@-Sainkho- Nie wprowadzaj w błąd! Zwrot jest bezpłatny przy odbiorze i odesłaniu. NIE przy braku odbioru. Wtedy Sprzedajacy musi pokryć koszty i w takiej wysokości obciąży kupującego. Lepiej aby odebrał i odesłał. Czysto i po kłopocie. I to jest BEZPOŚREDNI koszt zwrotu towaru.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@pinsplash

Sprzedający ma prawo obciążyć kupującego kosztami z tytułu nieodebrania przesyłki tylko w sytuacji, gdy umowa jest wiążąca i kupujący zobowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z nienależytego wykonania umowy (art. 471 KC). Dotyczy to przypadków, gdy kupujący nie zgłosił odstąpienia i nie odebrał przesyłki.

Jeżeli kupujący odstąpił od umowy przed dostarczeniem towaru, to nie ma już obowiązku wykonania umowy i zaniechanie odbioru przesyłki nie będzie wywoływało skutków opisanych w art. 471 KC. Sprzedający może domagać się jedynie zwrotu kosztów takich, jakie kupujący poniósłby w przypadku odstąpienia od umowy po odbiorze towaru (ze Smartem koszt takiego zwrotu byłby zerowy).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musisz odbierać takiej przesyłki,ale możesz odebrać i odesłać,  koszt odesłania ze Smartem jest darmowy. Kupujący może w każdej chwili odstąpić od umowy zakupu, nie musi odbierać, oczywiście jak zakup konsumencki i ma prawo odstąpienia od umowy zakupu.

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Odebrać można, ale właściwie po co? Towar nie będzie własnością kupującego. Nie powinien rozpakowywać paczki, bo może się narazić na problemy, gdyby doszło do uszkodzenia. Ma się potem bawić w protokoły, dokumentować szkodę, tracić czas na korespondencję z Allegro i sprzedającym? Odbiór paczki nie leży w interesie kupującego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisałem że może, niektórzy po prostu tak chcą, przeszukaj forum a zauważysz że tak robią, po co? nie wiem.

oznacz moderatorów

Client:124204448
#4 Eksplorator#

@LEW433 @-Sainkho-  Nakłanianie kupujących do dysponowania nieswoimi rzeczami ma tylko jeden cel: przenieść na kupującego odpowiedzialność za stan towaru i obciążyć go kosztem wynikającym z rzekomego pogorszenia tego stanu. To wyjątkowo nieetyczne, ale typowe dla sprzedawców skupionych na tym forum.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że tak, ale niektórzy kupujący nie chcą słuchać że nie muszą odbierać.😫

oznacz moderatorów

Client:124204448
#4 Eksplorator#

@LEW433  napisał(a):

niektórzy kupujący nie chcą słuchać że nie muszą odbierać.😫


Nie znam takich.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jachu76j możesz jak najbardziej ale jeśli był to zakup smark to lepiej odebrać i odesłać z kodem będzie za darmo a tak koszt powrotu ( odesłania jest po Twojej stronie ) Paczkomat nieodebrany wraca za darmo sprawdź czy One Box też nie jestem pewny, przy innych na 100 % kasują za powrót nieodebranych paczek a wtedy sprzedawca Ci to potrąci 🙂

Pamiętaj masz zgodnie z regulaminem smart darmowy zwrot ( a nie nieodebranie ) zgodnie z określoną metodą zwrotu 🙂

Zrzut ekranu 2024-07-24 155435.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów