anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru uszkodzony karcher

Client:37376764
#8 Zapaleniec#

Witam.

Zakupiłem na allegro myjkę ciśnieniowa Karcher na fakturę VAT do firmy (działaność jednoosobowa). Karech kupiony nie do celów zarobkowych, tylko do utrzymania porządku. Sprzęt był uszkodzony. Po otworzeniu paczki okazało się że obudowa jest pęknięta+ nie działa rączka transportowa.

Mogę dokonać odstąpienia od umowy ? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:37376764 w takiej sytuacji powinieneś złożyć reklamację sprzedającemu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:37376764
#8 Zapaleniec#

Jak skutecznie złożyć reklamacje? Tak żeby przyy ewentualnej sprawie sądowej, mieć dowód w sprawie. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:37376764 Wystarczy, że napiszesz do sprzedającego i złożysz reklamację. Historia korespondencji będzie wystarczającym dowodem. Możesz też (zgodnie z sugestią od @LEW433) rozpocząć dyskusję. Wtedy wgląd do niej będzie miał pracownik Allegro, który w razie problemów pomoże i wypowie się w niej. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:37376764
#8 Zapaleniec#

Czy powinienem złożyć reklamacje do przewoźnika jeśli mam założony spór na allegro i tam zgłosiłem reklamację? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, wystarczyło sporządzić protokół szkody, masz na to 7dni od czasu odbioru- nie jest on przymusowy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:37376764 Nie bo złożyłeś reklamację sprzedawcy, wystarczy że podeślesz protokół szkody, resztę załatwi sprzedawca, jeśli brak protokołu to znaczy że do uszkodzenia produktu doszło już po odebraniu przesyłki, gdy ryzyko uszkodzeń przeszło na konsumenta. 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:37376764 w takiej sytuacji musisz spisać protokół szkody do 7 dni o ile nie było widać uszkodzeń opakowania, bo jak udowodnisz że Tobie nie spadł ???

Potem z protokołem odsyłasz sprzedawcy na reklamację 🙂

Zwrot jak zrobisz to dostaniesz tyle ile wart jest uszkodzony produkt 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz jeżeli nie została zakupiona w związku z działalnością firmy, ale pamiętaj że to powinna być reklamacja a nie zwrot, jesteś firmą i takie rzeczy powinieneś wiedzieć, nie wiesz jak składać reklamację to otwórz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:37376764
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Jestem też ojcem, a o rodzicielstwie też nie wiem wszystkiego. 

oznacz moderatorów