anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru zakupionego jako używane

shadii1
#7 Wielbiciel#

Witam. Kupiłem części do samochodu używane. Czy jest możliwość ich zwrotu? Pomijam wysyłkę na swój koszt bo to oczywiste, ale czy mogę zwrócić cześć do 14 dni roboczych od zakupu?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli jest to zakup od firmy, albo w ofercie jest zapis że przyjmuje sprzedajacy zwrot.

oznacz moderatorów

shadii1
#7 Wielbiciel#

A jeśli zamontuje część np. zbiornik. Wleje do niego paliwo po czym oddam spowrotem  sprzedawcy. Mogę tak?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@shadii1 Przy zakupie od przedsiębiorcy przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od momentu odebrania przesyłki.
Sprzedający nie ma prawa odmówić przyjęcia zwrotu ale ma prawo obniżyć zwracaną kwotę adekwatnie do utraty wartości towaru - jeśli taka nastąpiła.
Nie znając szczegółów ciężko powiedzieć cokolwiek więcej.
Jeśli zbiornik był zakupiony jako używany to sam fakt napełnienia go paliwem w teorii nie powinien powodować utraty wartości - aczkolwiek to może stwierdzić jedynie sprzedający po zweryfikowaniu towaru.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Witaj, @shadii1 .

Nie żadnych przeszkód, żeby zwrócić przedsiębiorcy używaną cześć, jeśli kupowałeś jako konsument.

PS: Termin na zwrot to 14 dni kalendarzowych od objęcia rzeczy w posiadanie (tj. od momentu doręczenia przesyłki).

oznacz moderatorów