anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
damian23029
#7 Wielbiciel#

Chciałbym się dowiedzieć czy jeśli dokonałem zwrotu towaru do sprzedającego, ale nie dołączyłem oświadczenia o odstąpieniu od umowy, czy w takim przypadku sprzedający może nie zwrócić pieniędzy za zwrócony towar. Zwrot został dokonany poprzez formularz allegro zwróć część lub całość zakupu

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

Wypełnienie tego formularza zdaniem Allegro jest oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i to wystarczy. Sprzedający ma obowiązek oddać wpłatę.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@damian23029 Tak wystarczy .Sprzedający powinien niezwłocznie a najpóźniej w ciągu 14 dni oddać kasę .

oznacz moderatorów
Client:64660598
#7 Wielbiciel#

a co jeśli sprzedający nie zwróci kasy w ciągu 14 dni i nie chce jej zwrócić mimo odesłanego towaru?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:64660598 To wtedy na początek otworzysz z nim dyskusję, a jak będzie się stawiał, to wystąpisz o zwrot do POK. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że racja jest po Twojej stronie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli wypełnileś wniosek przez allegro sprzedający otrzymał odpowiednie powiadomienie jednoznaczne z odstąpieniem od umowy

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
@damian23029 Jak pisałem wystarczy ten formularz w zakładce "KUPIONE"; Uzupełnij formularz zwrotu
  1. Przejdź do zakładki Kupione i kliknij [szczegóły] przy zamówieniu, z którego produkt chcesz zwrócić. Następnie kliknij [zwróć część lub całość zakupu].
  2. Wskaż przedmioty, które chcesz zwrócić, i wybierz z listy odpowiedni powód. Możesz wybrać osobny powód zwrotu dla każdego produktu w zamówieniu.
  3. Wypełnij formularz - podaj w nim dane do zwrotu środków. Następnie kliknij [zwracam produkty].
  4. Na kolejnej stronie wskaż sposób wysyłki zwracanej paczki (z Allegro Smart! lub wysyłką własną).
oznacz moderatorów