anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

Client:49819019
#7 Wielbiciel#

Cześć. Sprzedawca odmówił przyjęcia zwrotu towaru. Chciałbym się dowiedzieć, kto ponosi koszt wysyłki tego towaru z powrotem do mnie? Po wysłaniu wiadomości do sprzedawcy, odpisał, że wyślą towar, jeżeli opłacę koszt wysyłki. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

Sprzedawca prywatny czy firma ?

Jeśli w ofercie jest zakładka ,,zwroty ,,, .... jaka jest treść w niej zawarta  ?

oznacz moderatorów

Client:49819019
#7 Wielbiciel#

Przy loginie jest napisane firma.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:49819019  na jakiej podstawie sprzedawca odmówił przyjecia zwrotu? Czy to było odstąpienie od umowy czy też nieuznana reklamacja?

oznacz moderatorów

Client:49819019
#7 Wielbiciel#

Odmówił, ponieważ jak twierdzi nie było metki, oraz nie była należycie przechowywana (kurtka była przesiąknięta zapachem kurtki). Ja jej nie używałem, była tylko dwa razy przymierzona.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Jeśli sprzedawca był firmą, a Ty nie to nie miał prawa odmówić przyjęcia zwrotu o ile oczywiście nie minął termin na odstąpienie. Może jedynie pomniejszyć go o zużycie. W takim wypadku załóż dyskusję i po 24h zawołaj pracownika allegro na pomoc. Jeśli zaś kupowałeś jako firma to wtedy ma prawo odmówić zwrotu. 

Inną sprawą jest to czy to na pewno był zwrot, a nie reklamacja. Wygląda to jakby po prostu odrzucił reklamację i wtedy niestety koszt zwrotu oraz ponownej wysyłki ciąży na Tobie. 

oznacz moderatorów

Client:49819019
#7 Wielbiciel#

To był zwrot. Złożyłem go przed upływem czasu, odstąpienie bez podania przyczyny. Odesłałem zwrot, po kilku dniach przyszła odmowa zwrotu, że względu na brak metki oraz, że kurtka była przesiąknięta zapachem kuchni. Napisałem również, aby chociaż pomniejszyć wartość zwracanych pieniędzy. Odpisał, zeim się to nie opłaci, że względu na koszty transportu i opłacenia pralni.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To zdecydowanie nie ma prawa odmówić. Dyskusja, po 24h wzywaj allegro do pomocy. W ostateczności project. 

oznacz moderatorów

Client:49819019
#7 Wielbiciel#

W zakładce moje zakupy, wybralem opcje ,,zwróć towar'' (pokazuje tam również datę do kiedy mogę tego dokonać). Też mi się zawsze wydawało, że zwrot musi zostać przyjęty albo pomniejszony.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie moze odmowic przyjecia zwrotu zaloz dyskusje

Za metke i za czyszczenie kurtki ma prawo ci potracic zwrot o kwote jakby sprzedal kurtke jako uzywke plus za czyszczenie

oznacz moderatorów

Client:49819019
#7 Wielbiciel#

Czy założenie dyskusji niesie ze sobą jakieś konsekwencje czy coś podobnego? Nigdy nie zakładałem dyskusje dlatego mam obawy.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Dla Ciebie na pewno nie, kilka razy zakładałam to wiem.. Sprzedającemu może trochę po jakości polecieć ale w sumie dokładnie nie wiem. Jakoś odpukać ale ani tu ani na wcześniejszych kontach mi nie zakładali .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:49819019  jeśłi było to konsumencki odstąpienie od umowy sprzedający NIE MOŻE ODMÓWIĆ PRZYJĘCIA ZWROTU. Może natomiast pomniejszyć zwracaną kwote o utrate wartości produktu. Czyli moze wycenić wartośc kurtki jak kurtki używanej i tyle zwrócić ( np 50% czy 10% wartosci zakupu) W ostateczności 1 zl.

Wyliczenia utraty wartości produktu powinien odpowiednio wyjaśnić a najlepiej udokumentować ( pokazując np oferty z rynkową ceną podobnej używanej kurtki)

oznacz moderatorów