anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Witam. chciałbym zwrocic towar, ktory kupiłem 2 miesiace temu, a otrzymalem wczoraj. Na allegro juz nie moge wcisnac zwrot towaru bo termin juz minal, ale przeciez towar mozna zwrocic 14 dni od otrzymania towaru. I co teraz?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kostas11
#21 Demiurg#

W czym problem, piszesz pismo, wzór jest na stronie rzecznika, pakujesz z pismem i nadajesz do sprzedawcy, nie musisz robić zwrotu przez allegro 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Jakiego rzecznika? firma sprzedawcy nie znajduje sie w Polsce i sprzedajacy nie jest Polakiem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale sprzedając na Allegro ma obowiązek przestrzegać prawa konsumenckiego obowiązującego w Polsce.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak jak napisał kostas, Allegro nie może ograniczać prawa do odstąpienia od umowy, zawsze możesz wysłać oświadczenie o odstąpieniu w inny sposób.

oznacz moderatorów

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Kontaktowałem sie juz ze sprzedajacym to wsłał mi pismo po francusku gdzie jest ich adres, moj adres oraz numer zwrotny przesyłki i to wszystko. Nie ma rubryki, zebym mogl wpisac moj numer konta do zwrotu kasy, bo przelew był robiony z innego konta, gdyż zakup był robiony na raty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Było napisać to wszystko w pierwszym poście łatwiej i celniej byśmy pomogli, raty były brane na allegro ??? 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

tak

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Patryk0314 pisz do allegro bo na konto Ci nie zwrócą, a opcja przez allegro już nie aktywna 😞

Jeśli zdecydujesz się zwrócić towar zakupiony na raty:

  1. Wybierz opcję [zwróć część lub całość zakupu]. Znajdziesz ją w szczegółach Twojego zakupu.
  2. Wypełnij dane i kliknij [odstępuję od umowy].
  3. Odeślij sprzedającemu zwracane przedmioty. Jeśli sprzedający potwierdzi zwrot oraz zwróci środki poprzez Allegro Finanse, zostaną one przekazane bezpośrednio na rachunek pożyczkodawcy powiązany z kredytem.

W przypadku rat Od.nowa w ramach Limitu odnawialnego Allegro zwracane środki powiększą kwotę Twojego limitu do wykorzystania na zakupy na raty. Przy kolejnych zakupach na raty nie musisz ponownie wypełniać wniosku kredytowego, a zakupy potwierdzisz jedynie kodem SMS.

W przypadku rat PayU skontaktuj się z pożyczkodawcą i rozwiąż umowę kredytową.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Nie moge wybrac takich opcji w szczegółach zakupu, ponieważ to juz wygasło. Jak mam pisac do allegro?

 

oznacz moderatorów

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Raty były chyba przez PayU, ale umowe kredytowa można rozwiazac takze do 14 dni, więc czekałem na towar, a że to był prezent, więc dłużej nie mogłem juz czekac i zrobiłem zakup jeszcze raz od polskiego dystrybutora, a na tamta przesyłkę musiałem czekac, aż ja otrzymam, żebym mógł zwrócić i teraz taka opcja wygasła i jestem zmieszany.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kupując znałeś warunki. Był na aukcji podany adres do zwrotów? Jeśli nie było, oświadczenie i towar wysyłasz na adres firmy. Nie obowiązują Cię żadne rubryki, odeślij towar, a w razie braku zwrotu wpłaty skorzystasz z Programu Ochrony Kupujących. Miałeś przyznane raty, do dodatkowa zachęta od partnera Allegro do dokonania tego zakupu.

oznacz moderatorów

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Tak znałem warunki i chciałem normalnie w szczegółach zakupu zwrocic towar po jego otrzymaniu, ale gdy otrzymałem taka opcja wygasła.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Taka opcja wygasła na Allegro, nie wygasła w ogóle. Możesz nadal odstąpić od umowy i odesłać towar bez korzystania z nieaktualnego i wprowadzającego w błąd formularza Allegro.

oznacz moderatorów

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem. Jak to nie wygasła? w jaki sposób mogę odstąpić od umowy, aby obcokrajowiec zrozumiał i nie robił problemów ze zwrotem pieniędzy i zwrócił je na moje konto?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Obcokrajowiec opisał aukcję po francusku? Nie przejmuj się, zrozumie, a jeśli nie, wystąpisz o rekompensatę z POK.

oznacz moderatorów

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Ok, więc odeśle z tym formularzem co mi wysłał, napisze obok mój numer konta i zobaczymy co będzie się dziać.

oznacz moderatorów

Patryk0314
#8 Zapaleniec#

Jak mogę skontaktować się z allegro?

oznacz moderatorów