anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

Client:105045260
#7 Wielbiciel#

Cześć, zrobiłem "zwrot towaru" który nie został wysłany, (ze względu na to że nie było opcji "anuluj zakup"), jak się okazuje teraz dostałem wiadomość na allegro że InPost ma ją w doręczeniu, u mnie na allegro widnieje "zwrot zgłoszony", a ja jednak zdecydowałem się odebrać tą paczkę, jak odkręcić ten zwrot? Czy mogę poprostu ją odebrać i nic z tym nie robić? Paczka zapłacona.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:105045260 możesz odebrać i zapomnieć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odbierz ale dobrze jest napisać do sprzedającego i go o tym poinformować, tak dla uniknięcia jakiś w przyszłości nieporozumień, pamiętaj także o tym że zwrot przysługuje tylko raz, odbierzesz to już nie zwrócisz bez podania przyczyny, pozostaje reklamacja.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 

Dlaczego chcesz zaszkodzić kupującemu ?

pamiętaj także o tym że zwrot przysługuje tylko raz, odbierzesz to już nie zwrócisz bez podania przyczyny,

Zwrot rzeczy jest obowiązkiem konsumenta po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu. Aby rzecz zwrócić należy przesyłkę z rzeczą najpierw odebrać.

 

pozostaje reklamacja.

Z chwilą odstąpienia od Umowy przez Kupującego pozbawił się on prawa do reklamacji za wady rzeczy, której własność przeszła z powrotem do Sprzedającego.
Czy potrafisz sobie wyobrazić jak mógłby przebiegać ew. proces reklamacyjny gdyby konsument za jakiś czas (zamiast w ciągu 14 dni) odesłał używaną, niesprawną rzecz do jej prawowitego właściciela (sprzedawcy) i próbował mieć jakieś roszczenia wobec niego ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

I łapka w górę.

Już nic nie będę dopisywał, bo po co.

oznacz moderatorów