anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot uszkodzonego/nie kompletnego towaru.

emaziombel
#7 Wielbiciel#

dostałem taka wiadomość od sprzedawcy - "niech p[an nam to doeśle kurierem na adres nasz plus w środku formularz do zwrotu pieniedzy" - pytanie jak mam poprawnie dokonać zwrotu ? już allegro przekierowało mnie na stronę allegro/DHL i tam wypełniłem formularz zwrotu... teraz mam czekać ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

emaziombel
#7 Wielbiciel#

do tego kto opłaca koszta wysyłki - spory item , jakieś 8kg (kolumna/głośnik)  skoro towar był uszkodzony i nie sprawny ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@emaziombel Jeśli reklamujesz towar i sprzedający uzna Twoją reklamację, powinien Ci zwrócić również koszty odesłania przedmiotu.

Najlepiej skontaktuj się ponownie ze sprzedającym, jeżeli instrukcja postępowania, którą przedstawił Ci wcześniej, jest niejasna.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

Poproś żeby sam wysłał kuriera po odbiór paczki najlepiej zrób zdjęcia z powstałą szkodą jeżeli jest widoczna i nie majstrować nic przy sprzęcie.

oznacz moderatorów

emaziombel
#7 Wielbiciel#

Ale czy to jest reklamacja? Towar kompletnie nie zgodny? To raczej zwrot ... I kto opłaca wysyłkę? Czy zamówienie kuriera jest po stronie sprzedawcy?? 

 

oznacz moderatorów

emaziombel
#7 Wielbiciel#

I czy istnieje jakiś formularz zwrotu kosztów ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@emaziombel  Towar uszkodzony, niekompletny powinno się reklamować, wtedy sprzedawca musi Ci zwrócić koszt odesłania. Przy reklamacji może jednak towar wymienić lub naprawić, nie musi od razu zwracać wpłaty. Przy wymianie i naprawie sprzedawca także musi Ci zwrócić koszt odesłania. Jeżeli jednak decydujesz się na zwrot konsumencki i żądasz zwrotu pieniędzy, odsyłasz towar na swój koszt. Sprzedawca nie zwraca wtedy za odesłanie.

Zwrot to odstąpienie od umowy, zazwyczaj bez podania przyczyny.

Na wszelkie wady i niezgodności składa się reklamację.

oznacz moderatorów