anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot uszkodzonego przedmiotu

adi1960
#7 Wielbiciel#

Kupiłem podobno nie używaną klawiaturę, z wyglądu faktycznie wyglądała na nie używaną, ale kilka klawiszy nie działało, sprawdziłem i na 100% nie działają.Zwróciłem się z tym do sprzedającego który kazał mi zwrócić klawiaturę. Wysłałem jednak wcześniej mu formularz reklamacyjny pobrany z Allegro dla zwrotu uszkodzonych przedmiotów z którego wynika że sprzedający ma 7 dni na zwrot pieniędzy od otrzymania tego pisma na podane przeze mnie konto a potem mam odesłać klawiaturę. Sprzedający odmawia zapłaty, każe mi odesłać najpierw klawiaturę, a ja mu nie wierzę że odda mi całe pieniądze bo przecież oprócz poniesionych kosztów za klawiaturę i przesyłkę muszę jeszcze dodatkowo zapłacić za odesłanie klawiatury. Jak mam postąpić?

Adam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Knowhere
#21 Demiurg#

@adi1960 Mówisz, że chcesz mieć i klawiaturę i pieniądze? A może sprzedający Tobie nie wierzy, że gdy odeśle Ci pieniądze, to otrzyma z powrotem klawiaturę? Tak jak i Ty jemu.
Przede wszystkim kupiłeś od firmy czy od osoby prywatnej?

Tutaj trzeba @xyz96 on(a) się lubuje w takich tematach😏

EDIT
O wilku mowa😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

adi1960
#7 Wielbiciel#

osoba prywatna, chcę tylko wiedzieć jaka jest regulaminowa zasada w takim wypadku, ja odsyłam pierwszy czy on zwraca pieniądze pierwszy, jest to zwrot uszkodzonego przedmiotu sprzedanego jako sprawny

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zasada jest taka, że odsyła się przedmiot a potem sprzedawca oddaje pieniądze.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zasada jest taka, że najpierw odsyła się towar, a potem sprzedawca zwraca wpłatę. Jeśli reklamacja jest uznana, oprócz całej wpłaty należy Ci się także zwrot kosztów odesłania. Jeśli będzie problem ze zwrotem pieniędzy, poprosisz o pomoc Allegro lub wystąpisz o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów