anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot uszkodzonej karty

MAMY ROZWIĄZANIE!
Cukier2005
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Zostałem oszukany, sprzęt sprawny a jednak uszkodzony. Zgłosiłem sprzedającego i złożyłem formularz dotyczący zwrotu pieniędzy, ale zastanawiam się gdzie mam zwrócić uszkodzony produkt? Do sprzedającego? Do allegro? Czu może w ogóle?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

@Cukier2005 a od kogo kupiłeś ?  co ma do tego allegro, odeślij na reklamację do sprzedawcy, z reguły jest tak że jak nie odeślesz reklamacja bezie wisiała jako nierozpatrzona - odrzucona z powodu braku możliwości sprawdzenia karty ( bo może się okazać że Ty uszkodziłeś 🙂

Czu może w ogóle?  fajnie mieć kasę i towar, skąd ten pomysł ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Cukier2005
#7 Wielbiciel#

@kostas11 Karta od osoby prywatnej kupiona na allegro lokalne. Pomimo wiadomości sprzedający nie odpowiada, więc w jaki sposób mam się do tego dowołać? Mam już wiadomość o tym że lada chwila dostanę pieniądze tylko martwi mnie ta karta własnie. Wysyłanie z bomby karty nie jest w mojej opinni dobrym pomysłem

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Cukier2005 a było od razu opisać wszystko 🙂

Rozumiem że kasa z POK ?  napisz do sprzedawcy żeby odebrał se kartę jak nie zrobi tego to po 3 miesiącach oddasz ją do EKOPORTU 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Cukier2005
#7 Wielbiciel#

Tak z POK, Czyli nie jestem w żaden sposób zobowiązany do zwrotu?

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Cukier2005 jesteś bo towar należy do sprzedawcy i może się o niego upomnieć i będzie problem, ale jak nie odbierze to zniszcz, po poinformowaniu go i udokumentuj to 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Cukier2005 Jeśli otrzymasz rekompensatę z POK, kupujący może poprosić Cię o odesłanie karty, ale powinien wcześniej przesłać Ci pieniądze na koszt wysyłki lub odebrać ją własnym transportem. Allegro z reguły nie jest zainteresowane przedmiotami, do których wypłaciło rekompensatę.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

Witaj,@Cukier2005

kostas11 wprowadza Cię w błąd. Zgodnie z regulaminem Programu Ochrony Kupujących (oraz Kodeksem cywilnym) kupujący z chwilą dokonania przez Allegro.pl wypłaty rekompensaty przenosi na Allegro.pl wszelkie przysługujące mu wierzytelności względem Sprzedającego. Wraz z wierzytelnością przechodzą na nabywcę (czyt. na Allegro.pl) wszelkie związane z nią prawa.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Client:98572120 Tak, ale czytaj xyz96: " Allegro z reguły nie jest zainteresowane przedmiotami, do których wypłaciło rekompensatę".

Odeślij do sprzedawcy.

oznacz moderatorów