anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wadliwego produktu, a wysłanie na reklamację.

trojak19
#1 Nowicjusz#

Witam, kupiłem baterie natryskowa do wanny. Po montażu okazało się że nie leci ciepła woda, a nawet letnia. To spakowałem i odesłałem. Sprzedawca odmówił zwrotu pieniędzy, gdyż bateria była używana. Serio? Jak miałem inaczej sprawdzić 😆 i wysłał na reklamację. Pytanie czy mógł tak zrobić? A ja jak debil będę czekał miesiąc lub dwa bez tej kasy i bez baterii.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Client:44052296
#21 Demiurg#

@trojak19 jak złożysz reklamacje do sprzedawcy to w ciągu 14 dni powinien się ustosunkować do złożonej reklamacji.

oznacz moderatorów

trojak19
#1 Nowicjusz#

Reklamacji nie składałem poszedł zwrot bez przyczyny, sprzedawca wysłał na reklamację i odmówił zwrotu kasy 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie mógł. ale musisz opisać dokładnie czy zwrot bez podania przyczyny czy w zwrocie napisałeś że nie dziala?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

nowomowa allegro wprowadza w błąd

@trojak19 musisz rozróżnić dwie rzeczy: odstąpienie od umowy bez podania przyczyny lub reklamację

w obu przypadkach można zrobić przez allegro zwrot towaru - ale sprzedawca odmiennie rozpatruje taki zwrot

 

używałeś produkt - więc logiczna jest reklamacja

 

a jak debil będę czekał miesiąc lub dwa bez tej kasy i bez baterii - napiszę wprost, masz rację, tylko debil uzależnia od w/w czy będzie miał sprawny kran

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No nie wiemy.

oznacz moderatorów

trojak19
#1 Nowicjusz#

Kupiłeś buty założyłeś czyli używałeś reklamacja 🤣 

Kupiłeś bokserki założyłeś używałeś 

Sporo można wymieniać 

Nie da się czegoś sprawdzić bez użycia chyba że wzrokowo ci się nie podoba to ok. 

oznacz moderatorów

trojak19
#1 Nowicjusz#

Zwrot bez podania przyczyny 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@trojak19 To nie może odmówić zwrotu, może obniżyć zwrot środków o tyle o ile obniżyła się wartość zwracanego towaru, otwórz dyskusję, zwróci: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

trojak19
#1 Nowicjusz#

Dyskusja otwarta pomoc allegro w dyskusji nie pomocna wyjaśniłem mu ze w normalnym sklepi idę kupuje od ręki jak jeśli produkt wadliwy dają nowy lub oddają kase a nie reklamują na własną rękę. Trudno do jutra czekam na odpowiedź a nie to spróbuję przez protect 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@trojak19 Co Ty piszesz w tej dyskusji, zwrot bez podania przyczyny czy reklamacja bo trudno się zorientować?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@trojak19 tu też byś dostał nowy lub zwrot kasy o ile byś złożył reklamacje a tak odstąpiłeś od umowy bez podania przyczyny więc sprzedawca nie powinien odmówić przyjęcia ale całej kasy nie dostaniesz bo odesłałeś używany towar ( tu zgodnie z prawem powinien wycenić to co otrzymał ) od 1 stycznia 2023 r. nie możesz odstąpić od umowy przy pierwszej reklamacji, więc trochu se namieszałeś 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

trojak19
#1 Nowicjusz#

O widzisz coś jest na rzeczy, a jeszcze takie pytanie jeśli sprzedawca obniży kwotę kupna bo produkt był użyty. To z protekct mogę się starać o wyrównanie kwoty?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@trojak19 protect jest uznaniowy teraz mają fazę na nie dawanie. Zależy od widzimi się rozpatrującego

oznacz moderatorów

KOGIEL_T
#9 Pomysłodawca#

@az1rael  to nie to, że mają fazę, tylko wcześniej oddawali nawet jak klient nie zwrócił towaru i pewnie dostali opieprz😁

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@KOGIEL_T idzie podsumowanie roczne a koszt smarta wywala słupki w kosmos trzeba zaoszczędzić

oznacz moderatorów