anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wadliwego urządzenia

zbdu
#7 Wielbiciel#

Witam, kupiłem nowe duże  kuchenne urządzenie elektroniczne które pilnie potrzebuję ale  niestety przysłali egzemplarz który nie działa ( pewnie takie przyszło z fabryki), zgłosiłem problem sprzedającemu ( sklep) że pilnie potrzebuję  i sprzedawca dopiero po tygodniu odezwał się że zgłosi do serwisu, następnie za kilka dni serwis odezwał się że  przyjedzie za kolejne dwa tygodnie i naprawa może potrwać też kilka tygodni a jak pisałem potrzebuję urządzenie na już. Czy mogę teraz zrobić zwrot ( mam jeszcze kilka dni) i odesłać towar i czekać na zwrot pieniędzy? Czy ma to znaczenie że sklep zgłosił już sprawę do serwisu? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Uruchomiłeś proces reklamacyjny . Najlepiej spytaj sprzedawcę czy mu to nie przeszkadza. Uszkodzenie mogło powstać w transporcie .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@zbdu o sposobie rozpatrzenia reklamacji decyduje sprzedawca więc mu opisz sprawę dlaczego ci zależy na urządzeniu na szybko i może sie przychyli do prośby i zamiast naprawiać wymieni ci z półki z magazynu a twoje sobie na serwis wyśle

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Decyduje sprzedający ale ma 14dni na jej rozpatrzenie- reklamacji! pilnuj terminu, po tym czasie reklamacja jest uznana, a opisałeś czego oczekujesz w reklamacji!, a czy sprzedający to usunie zwróci śrdoki a jak chce może odesłać do serwisu, jak ty składasz reklamację u sprzedającego to on za to odpowiada a nie serwis.

oznacz moderatorów

zbdu
#7 Wielbiciel#

Zgłosiłem telefonicznie  problem od razu gdy się zorientowałem, sprzedawca poinformował ze ktoś się ze mną skontaktuje i przez tydzień nie  nic , później nie nawet nie mogłem się dodzwonic więc pisałem maile, po tygodniu zadzwonili że zgłosili do serwisu. W rozmowie telefonicznej Pani sugerowała że to ja zepsulem sprzęt a gdy powiedziałem że robię zwrot to stwierdzili że mnie obciąża kosztami naprawy. Brak współpracy i pomocy

oznacz moderatorów