anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot z Allegro, brak towaru, przesyłka w drodze

julmarc
#7 Wielbiciel#

W dniu 10 kwietnia 2020 r. dostałam na moje konto rekompensatę z Allegro za zakupione towary (a dotychczas niedostarczone), a teraz okazuje się że w dniu 11 kwietnia 2020 r. inpost poinformował mnie, że paczka została odebrana od nadawcy (czyli wyruszyła do kupującego) - co teraz powinnam zrobić skoro nie chcę tego towaru odbierać i chcę rozwiązać umowę ze sprzedawcą. 19 marca 2020 r. kupiłam towar, zrobiłam przelew a sprzedawca przesłał mi w pdf informację o warunkach zwrotów: czas odstąpienia 30 dni, koszt przesyłki zwrotnej pokrywa: kupujący i załączył przykładowy formularz odstąpienia od umowy wraz ze zwrotem poniesionych kosztów. Czy kupując przez Allegro Smart ponoszę koszty zwrotu, czy mogę nie odbierać przesyłki z paczkomatu i tym samym rozwiązuję umowę. Czy zwrot pieniędzy przez Allegro jest równoznaczny z rozwiązaniem umowy ze sprzedawcą?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@julmarc Zwrot pieniędzy z POK nie jest równoznaczny z odstąpieniem od umowy ze sprzedawcą, ale na odstąpienie od umowy ze sprzedawcą masz tyle czasu ile sprzedawca określił, licząc od dnia odebrania towaru. Oznacza to, że jeśli jeszcze nie odebrałaś towaru możesz już teraz wysłać sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy i paczki nie odbierać. Odstąpić od umowy można w każdej chwili, jednak najpóźniej do czasu określonego przez sprzedawcę licząc od dnia odbioru paczki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie odbieraj paczki, wyślij mu mailem oświadczenie o rezygnacji, przesyłka wróci za darmo do sprzedawcy. Jeśli sprzedawca zwróci Ci całą wpłatę, oddasz Allegro rekompensatę z POK.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jak ze smarta odbierz paczkę z paczkomatu, wygeneruj kod zwrotu i odeślij za darmo, ogólnie prawo jest takie, przy zwrocie sprzedawca oddaje co wpłacone, koszt zwrotu ponosi kupujący 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

julmarc
#7 Wielbiciel#

Zakup dokonałam ze smarta, pieniądze już dostałam z Allegro także od sprzedawcy nie chcę żadnych pieniążków.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@julmarc Poinformuj go wiec w oświadczeniu o odstąpieniu, aby wpłatę zwrócił do Allegro, wyjdzie na to samo. 

Odstąpić od umowy musisz, inaczej trzeba będzie przyjąć paczkę i oddać pieniądze z POK.

oznacz moderatorów