anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mail od Allegro? PHISHING

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:81126615
#7 Wielbiciel#

Otrzymałam wiadomość od Allegro o wygranym konkursie i mam 10 zł wysłać za telefon samsung galaxy s 20. Czy to jest wiadomość z Allegro czy to jakiś przekręt?

allegro<info@mail3.monda.......

 

 

I 2 pytanie. Nie dochodzą żadne sms o potwierdzenie logowania więc musiałam założyć 2 konto. Zazwyczaj korzystam ze smartfona i poczty gmail. Na komputerze łatwiej oferty przeglądać więc próbowałam zalogować się swoim kontem na komputerze i nie wysłało mi żadnego sms by potwierdzić że to moje konto. Zalogowałam więc przez FB i stary adres e'mail z onet z którego przez spamy nie korzystam. Jak mam rozwiązać problem by ,mieć konto 1 na każdym urządzeniu

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

To przekręt, sam na to nie wpadłeś?

oznacz moderatorów
Client:81126615
#7 Wielbiciel#

Wpadłam, bo zawsze ignoruję tego typu wiadomości, ale to mnie zaintrygowało. Czasem nie wystarczy zignorować, bo zły proceder się rozszerza. A dzięki temu, że się zainteresowałam, może uda mi się skontrolować czy na moim koncie nic się nie dzieje poza moimi oczami.  

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

1 spam wyłudzenie danych 😞

2 pewnie przez spam straciłeś dostęp do konta ktoś podmienił nr telefonu i teraz będzie sprzedawał na twój koszt, zgłoś to do allegro niech sprawdzą 😞

https://allegro.pl/pomoc/kontakt

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:81126615
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za podpowiedź. Już napisałam wiadomość do allegro. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Otrzymałam wiadomość od Allegro ... Czy to jest wiadomość z Allegro czy to jakiś przekręt?

dlaczego twiedzisz, że od Allegro? na podstawie loga w mailu? pola od/from? 🤔
wyznacznikiem nadawcy jest adres email a nie pole od/from.


bo są ludzie, którzy widząc reklamę programu z kanału CANAL+ SPORT
twierdzą, że ktoś im włączył kanały C+ i teraz będą musieli płacić 😂

oznacz moderatorów