anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za przesyłkę

jerzyled
#1 Nowicjusz#

Witam. Po reklamacji - "kupiłeś PIŁA SZABLASTA WYRZYNARKA LISI OGON 2100W + NOŻE (10144067175) od NOR-TECH_PL" Sprzedawca nie chce oddać pieniędzy za wysyłkę uszkodzonego przedmiotu. Wysłałem sprzedawcy 14-02-2022r. wiadomość aby oddał za przesyłkę, jednak sprzedawca nie odpowiedział i do dziś nie oddał pieniędzy. Nie mogę w pomocy znaleźć informacji za pomocą jakiego formularza mogę to zgłosić do allegro. Proszę o info. lub bezpośrednią interwencję w tej sprawie aby sprzedawca oddał pieniądze. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@jerzyled tu masz Rozpocznij Dyskusję możesz też udać się lub napisać do rzecznika konsumenta jak często to praktykuje to go wyprostują.

Napisz tylko czy przypadkiem nie korzystałeś z formularza zwrotu ( bo to mylne narzędzie i w takim przypadku sprzedawca nie ma obowiązku zwracać za odesłanie )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Taką pomoc otrzymasz pisząc tu, otwierasz dyskusję i tam wszystko się wyjaśni, masz pomoc od Allegro: https://allegro.pl/dyskusje/nowa v    jeżeli sprzedający się nie odezwie i nie zwróci, zamykasz dyskusje po 14 dniach jako nierozwiązaną.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@jerzyled 
Napisałeś: "Po reklamacji ... Sprzedawca nie chce oddać pieniędzy za wysyłkę uszkodzonego przedmiotu. "

Reklamację składałeś: z tytułu gwarancji czy rękojmi ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów