anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zaginął

arturek125
#2 Obserwator#

Witam.

Doszło do nietypowej sytuacji.

Zakupiłem "HDMI splitter", ale po dniu użytkowania stwierdziłem, że nie spełnia moich oczekiwań (nie był uszkodzony) i postanowiłem go oddać. Zamówiłem go za pomocą allegro smart - paczkomat i w ten sam sposób go oddałem.

Po kilku dniach skontaktował się ze mną sprzedawca informujący o tym, że dostał samo pudełko bez zawartości i nie widzi powodu by oddać mi pieniądze. Zaproponował mi, żebym skontaktował się z pomocą inpost-u, ale oni z braku dowodów, że to z ich wina wniosek odrzucili.

Co zrobić w takiej sytuacji ?

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

A3dam
#19 Nestor#

@arturek125 
Za przypadkowe uszkodzenie lub utratę rzeczy po odbiorze przesyłki odpowiada Adresat przesyłki.
Jeżeli Adresat spisał protokół szkody, ew. zarejestrowano na monitoringu że paczka była pusta (lub ważyła tyle ile waży puste pudełko) - to oznaczałoby że rzecz (o ile była w paczce przy nadaniu) mogła zostać utracona w czasie przewozu.
Prawdą jest, że sprzedawca ma prawo wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy do czasu otrzymania rzeczy z powrotem, więc jeżeli miałby dowód na to, że w chwili przejścia ciężarów dotyczących przesyłki - tej rzeczy w przesyłce nie było, to ze zwrotem środków może wstrzymać się. W przeciwnym przypadku (przyjąwszy przesyłkę bez zastrzeżeń) powinien oddać pieniądze.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

arturek125
#2 Obserwator#

Nie mam dowodu, że do paczkomatu włożyłem opakowanie wraz z zawartością. Sprzedający także nie ma dowodu, że otrzymał tylko pudełko.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak lef ,, dowód odesłania towaru ,,

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@arturek125, napisz do nas przez ten formularz. Możemy złożyć przewoźnikowi reklamację w Twoim imieniu. W wiadomości mejlowej, podaj, proszę, w jaki sposób zapakowałeś paczkę. Wypełnij też protokół szkody ze strony przewoźnika.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów