anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zagranicę na koszt Sprzedającego

CosinusPoznan
#7 Wielbiciel#

Kupiłam produkt z zagranicy. Nie zauważyłam, że sprzedający nie wystawia faktury. 

Zgodnie z prawem chcę odstąpić od umowy. 

Napisałam do sprzedającego, żeby nie wysyłał, bo chcę anulować zakup.

Niestety, jak mi odpisał przesyłka była już w drodze i nie było takiej możliwości.

Wypełniłam dziś na jego stronie formularz odstąpienia od umowy, a wcześniej poinformowałam go

w wiadomości  o tym, że odstępuję od umowy. Formularz dotyczy samodzielnej wysyłki.

 

Przesyła dziś przyszła. Nie odebrałam jej od kuriera. 

Moje pytania: 1) Czy Inpost zwróci ją do nadawcy

                         2) Czy muszę ją odebrać i nadać ponownie do sprzedającego?

Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem jak to rozwiązać.

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:44052296
#21 Demiurg#

@CosinusPoznan nieodebrane przesyłki wracają do nadawcy. Jaki zapis masz w zakładce zwroty? Kto pokrywa koszt zwrotu?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@CosinusPoznan Tak jak odmówisz odbioru to wróci do nadawcy, odstąpienie jest ważne ale koszt powrotu ( odesłanie, nieodebranie na jedno wychodzi ) pokrywasz Ty, więc sprzedawca potrąci Ci ze zwrotu kasy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Uokik i prawo polskie jasno określają że koszt zwrotu ponosi kupujący chyba że sprzedawca poinformuje go że jest inaczej, kupującemu przysługuje natomiast zwrot kosztów dostawy w kwocie najniższej oferowanej na aukcji 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Spójrz w zakładkę "Moje zakupy" zwrot >za ile i jak zwracać a wszystko będzie jasne.

oznacz moderatorów