anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zakupu ze statusem opłacony

MAMY ROZWIĄZANIE!
capanegra
#9 Pomysłodawca#
  • Chcę zrobić zwrot na Allegro, mam Smart!, transakcja ma status opłacona,  wysyłka miałaby nastąpić dopiero za 2 tygodnie. Kliknęłam w zwroty, wypełniłam co tam było potrzebne i nie mogę zakończyć zwrotu, bo system wymusza na mnie wygenerowanie kodu zwrotu do paczkomatu (taką wybrałam opcję wysyłki) i odesłanie towaru, który jeszcze nie został przygotowany ani  nadany. Nie wiem, co się zmieniło i kiedy, ale do tej pory można było zrezygnować z zakupu przed wysyłką bez żadnych problemów i generowania kodu zwrotu. Mam czekać, aż otrzymam towar, żeby go odesłać? Proszę o pomoc. 
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, kończ mimo tego, sprzedający nie wysłał więc nie wyśle.Jeśli nie widzisz opcji anulowania zakupu, a chcesz z niego zrezygnować, skorzystaj z opcji Zwróć zakup. Dowiedz się więcej na ten temat.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@capanegra Cześć. 🙂 Zamiast paczkomatu wybierz "wysyłka własna" lub wygeneruj po prostu kod zwrotu. Możesz też wysłać odstąpienie od umowy sprzedającemu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
capanegra
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za podpowiedzi, chociaż dalej nie bardzo rozumiem, dlaczego nie było opcji anulowania zakupu, tylko od razu opcja zwrotu? Kupowałam jeszcze inną rzecz u innego sprzedawcy i przy statusie opłacony jest opcja anulowania a nie opcja zwrotu. Nie wiem, w czym rzecz, czy ja coś źle zrobiłam, czy może to zależy od sprzedającego. Jeszcze raz dziękuję. 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@capanegra Wszystko jest ok. 
System allegro działa w ten sposób, że jeśli sprzedający nie zmieni u siebie statusu zamówienia / nie doda listu przewozowego to będziesz widziała opcję ,anuluj zakup’. 
Jeśli natomiast zmieni status lub doda list przewozowy to widoczna będzie opcja ,zwróć zakup’. 
Technicznie to jedno i to samo - odstąpienie od umowy. 

oznacz moderatorów