anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zlego towaru

AdTheLad
#7 Wielbiciel#

Witam, (pisze ponownie bo nie widze moje pytanie) kupilem pilke do american football a sprzedawca wyslal mi pilke do siatkowki. Zadzwonilem I wyslalem zdjecie towaru - sprzedajacy przyznal sie przez telefon do bledu I ze sie ze mna skontaktuje by sprawe rozwiazac. Minal prawie tdzien I nic. Dzwonie I nie odbieraja. Wchodze w allegro by sie dowiedziec o zasadach zwrotu zlego towaru ale nie ma takiej opcji jest tylko odstapienie od umowy. Zwrot mam darmowy z powodu wyboru sposobu przesylki przy zakupie ale przeciez nie chce odstapic od umowy, chce by sprzedawca dotrzymal umowe I przeslal mi odpowiednia pilke. Dlaczego nie ma takiej opcji tylko musze odstapic? Co by bylo gdyby koszt zwrotu ja musialbym pokryc? A co z zlym towarem. Czy musze go zwracac? Wydawaloby sie ze nie bo nie mam umowy o ten towar ale inny. Logicznie wydawaloby sie, ze sprzedajacy ma nadal obowiazek wyslac mi pilke zgodnie z umowa a o odbior zlej sam sie ubiegac. Jak sie powinno postepowac w a wmojej sytuacji? Pozdrawiam, Adam 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@AdTheLad  reklamujesz, odsyłasz na swój koszt z pismem reklamacyjnym a sprzedawca Ci oddaje za wysyłkę po uznanej reklamacji. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AdTheLad
#7 Wielbiciel#

Dziekuje za szybka odpowiedz, pozdrawiam, Adam 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@AdTheLad Jeśli sprzedający nie reaguje na kontakt, to napisz do niego przez ten formularz https://allegro.pl/dyskusje/nowa i zapytaj o adres do odesłania towaru w ramach reklamacji. Jeśli już przyznał się do błędu, ma obowiązek towar wymienić i odesłać Ci właściwy na swój koszt, zwracając Tobie koszt odesłania do wymiany. Masz rację, nie musisz odstępować od umowy, możesz złożyć reklamację. Sprzedawca ma obowiązek udzielić wyjaśnień we wskazanym wyżej formularzu, a jeśli będzie problem, po 24 godzinach możesz tam poprosić o pomoc Allegro. Nie zamykaj Dyskusji, dopóki problem nie zostanie rozwiązany do końca zgodnie z zasadami. 

oznacz moderatorów