anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
krukarnia
#1 Nowicjusz#

Witam

Mam problem

Zakupiłam przedmiot i opłaciłam poprzez allegro przelewy

Dziś dostałam telefon od sprzedającego że przedmiot jest uszkodzony i prosi o anulowanie przezemnie zakupu.

Zapytałam o zwrot środków i usłyszałam że mam podać konto bankowe to zwrócą mi środki. 

Powiedziałam że chce zwrotu poprzez płatności allegro tak jak dokonywałam zakupu na co Pan sprzedajacy stwierdził że nie jest w stanie dokonać go w tej sposób.

Dostałam info że zwrot został zlecony środki nie zostały zwrócone. 

Następnie Pan wysłał mi info że są tylko dwie możliwości albo podam konto albo założę dyskusję. 

Proszę o pomoc

Chce poprostu zwrotu przez płatności 24 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
kostas11
#21 Demiurg#

@krukarnia chcieć to se możesz 🙂  jak zakup na Lokalnie i wypłacił to już technicznie nie zleci zwrotu, założysz dyskusje i pracownik allegro Ci napisze że jak chcesz kasę masz podać numer konta 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
krukarnia
#1 Nowicjusz#

Zakup nie byl poprzez allegro lokalnie 

Skoro firma na bieżąco wystawia aukcje to w końcu muszą się pojawić na ich koncie środki z których będzie możliwy zwrot.

Czy się mylę?

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@krukarnia 

Jak zakup od firma to na potrzebę zwrotu sprzedający może wpłacić te pieniądze.

https://help.allegro.com/sell/pl/a/zasilenie-allegro-finanse-kwota-na-konkretny-zwrot-do-klienta-VLv...

oznacz moderatorów
krukarnia
#1 Nowicjusz#

No właśnie lecz tutaj widzę brak woli a dyskusję mogę utworzyć dopiero za dwa dni mimo że sprzedajacy już poinformował mnie ze nie ma opcji zwrotu pieniędzy w takiej formie jak bym oczekiwała.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@krukarnia pamiętaj że są róże formy prowadzenia DG niektóre muszą mieć wszystko księgowane na koncie firmowym 🙂

A możesz mi wyjaśnić co Ci szkodzi podać numer konta z którego płaciłeś ? bo widzę u Ciebie brak woli i utrudnianie sobie życia 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@krukarnia tak masz rację, tyle że nie zmusisz sprzedawcy do tego, jak chce oddać na konto ma takie prawo, nie podasz to nie dostaniesz kasy a allegro stanie po jego stronie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
krukarnia
#1 Nowicjusz#

Niestety.Podajac konto także nie mam gwarancji kiedy i czy ten zwrot będzie dokonany Także uważam zw pozostaje mi tylko czekanie na założenie dyskusji gdzie muszę odczekać 2dni ponieważ w tej chwili zlecił zwrot który nie może dojść do skutki z braku środków a ponadto poinformował mnie ze w takiej formie jak sobie zycze nic z tego

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@krukarnia Czyli wolisz nie podawać numeru konta bo "nie masz gwarancji kiedy i czy ten zwrot będzie dokonany" i jednocześnie wolisz założyć dyskusję i tak czy inaczej (jak sam napisałeś) czekać - masz pewność, że po założeniu dyskusji sprzedający zwróci Ci środki przez Allegro?

Serio nie rozumiem w czym leży problem. Czym innym byłaby sytuacja gdyby sprzedający kręcił i nie chciał dokonać zwrotu - wtedy sam bym Cię zachęcał do otwarcia dyskusji ale tu przecież sprzedający chce Ci zwrócić środki przelewem...

oznacz moderatorów
krukarnia
#1 Nowicjusz#

Problem leży w tym że jeżeli ktoś już zawalił sytuację wystawiając przedmiot sfotografowany i opisany w stanie sprawnym a potem dzwoni i opisuje ze sytuacja jest całkiem inna to już jakby jest na moją szkodę więc uważam że pójście mi na rękę i zwrot w taki sposób jak płaciłam byłby w dobrym tonie.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@krukarnia Oczywiście rozumiem ale uwierz mi - dla sprzedającego zawsze lepiej jest zrobić zwrot przez Allegro a jeśli chce zrobić inaczej to najwidoczniej ma ku temu dobry powód.

Co do tego, że "to już jakby jest na moją szkodę" to ja uważam wręcz przeciwnie. Nie myli się tylko ten co nic nie robi a wcale nie jest ciężko wyobrazić sobie jakąś losową sytuację w której towar ulega uszkodzeniu...

Ja też kiedyś dawno temu miałem taki przypadek - sprzedałem konsolę i podczas przygotowania do pakowania postawiłem ją na półce a nie zauważyłem, że jednym rogiem konsola opierała się o płaski kartonik. Dałem dwa kroki i konsola spadła na podłogę - czy to było działanie na szkodę kupującego?

oznacz moderatorów
krukarnia
#1 Nowicjusz#

Zgadzam się całkowicie ze nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi

Jednak w tej sytuacji tłumaczenie było tak absurdalne że aż uwłaczające logicznemu myśleniu i niestety mimo że staram się nie oceniać pochopnie i mieć pozytywne podejście do ludzi to tu poczułam się kolokwialnie ,,robiona w kulki, 

Dwa nie mogę zrozumieć że nie ma problemu w zrobieniu mi przelewu na konto a jest problem w zasileniu konta allegro by ten przelew mi zrobić przez płatności allegro.

Na końcu  odesłanie mnie do dyskusji by tu allegro mi zwróciło. 

Przykre

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@krukarnia teraz mi przyszło na myśl po tym jak napisałeś że allegro zwróci, może mieć blokadę kasy na Allegro finanse 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
krukarnia
#1 Nowicjusz#

A na czym to polega,taka blokada?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@krukarnia Na braku możliwości wypłaty środków - ale czy blokuje to również wpłaty i zwroty nie wiem ale najwidoczniej pewnie tak.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@krukarnia ma zablokowaną kasę na Allegro Finanse i nic nie może zrobić, ani wypłacić ani zwrócić, stąd pewnie napisał żebyć rozpoczął dyskusję, allegro Ci odda z jego kasy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
krukarnia
#1 Nowicjusz#

To by tłumaczyło brak uzyskania przezemnie odpowiedzi mimo zadania pytania w czym problem oraz milczenia gdy zadałam pytanie czemu zlecili zwrot ale nie przyszedł mail z potwierdzeniem że wysłali kasę.

Na to już usilnie milczał i na końcu odesłał mnie do allegro dyskusji skoro nie chce podać konta

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Teoretycznie na głównym allegro ma możliwość wpłaty pieniędzy na zwrot. I zwykle sprzedawcy to wolą, bo łatwiej o zwrot prowizji. Praktycznie są wyjątki. Allegro firmom automatycznie odlicza ze środków prowizje. I może mieć małego minusa, a przy obecnym wyświetlaniu niektórzy rzadko sprzedają. Wyświetla się tylko gigantów z wysokimi cenami... Musiałby czekać na wypłatę i wpłacać całość. Ale mogło być np tak, że ktoś dostał zwrot z projecta i doliczyli to sprzedawcy do rachunku. Allegro ma pierwszeństwo przed Tobą i jak on teraz wpłaci na allegro to mu zabiorą na opłaty allegro, a Tobie i tak nie będzie miał z czego oddać. To chyba jedyna sytuacja gdzie firma wolałaby oddawać na konto, bo potem trzeba specjalnie pisać o zwrot prowizji. W takiej lub jakiejś podobnej sytuacji jak chce szybko oddać to będzie wolał na konto. Ma do tego prawo. Nic Ci z tym kontem nie zrobi, to nie są dane wrażliwe, które trzeba chronić. Bardziej ryzykowne jest podanie telefonu czy maila niż numeru konta.

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

Czasem się trafi ktoś, kto uznaje zasadę "nie, bo nie! Tak ma być i już"

...cóż 😅

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
krukarnia
#1 Nowicjusz#

Mowa o mnie?😎

oznacz moderatorów