anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
andiamo
#7 Wielbiciel#

Witam, Zakupiłem nowego smartwatcha na aukcji po otrzymaniu przesyłki otwarłem jej zawartość i przez kilka dni użytkowałem towar jednak stwierdziłem,że nie spełnia moich oczekiwań.

Czy mogę go zwrócić jak był już prze zemnie używany?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, możesz zwrócić. Do 14 dni od otrzymania towaru możesz wysłać sprzedawcy mailem oświadczenie o rezygnacji z zakupu i odesłać produkt. Możesz też skorzystać z formularza zwrotu w zakładce Kupione na Allegro. Używanie towaru nie ma nic do rzeczy, ważne, aby produkt nie był uszkodzony, porysowany itp.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@andiamo Czy zakup był od firmy , czy od osoby prywatnej? Zwrot bez podania przyczyny przysługuje tylko przy zakupie od firmy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@andiamo możesz, ale jak będzie używany sprzedawca może ale nie musi obniżyć kwotę zwrotu 😞 Wszystko zależy jak teraz wygląda 😉

Art. 34. Ustawa o Prawach Konsumenta 

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
________
Κώστας
oznacz moderatorów
andiamo
#7 Wielbiciel#

z Media Marktu

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@andiamo Śmiało zwracaj, wyczyść aby nie było plam, śladów użycia, wtedy sprzedawca nie może Ci niczego obniżać i musi oddać cenę towaru + koszt wysyłki. Zrób zdjęcia na wszelki wypadek przed odesłaniem.

oznacz moderatorów